За позовом Канівського відділу Золотоніської місцевої прокуратури розірвано договір оренди землі та стягнуто з суб’єкта господарювання борг за оренду землі.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівського відділу Золотоніської місцевої прокуратури.                              

Канівським відділом Золотоніської  місцевої прокуратури приділяється особлива увага захисту інтересів держави при використанні земельних ділянок державної та комунальної власності, своєчасності сплати орендної плати за землю до бюджету.

Водночас,  окремі суб’єкти господарювання, які набувають у користування земельну ділянку, ігнорують вимоги законодавства щодо сплати орендної плати за землю, не виконуючи  договірні зобов’язання.

Прокуратурою у поточному році встановлено факт систематичної не сплати орендної плати за землю одним з господарюючих суб’єктів за земельну ділянку сільськогосподарського призначення, яка розташована  в адміністративних межах Степанецької об’єднаної територіальної громади.

Так, суб’єкту господарювання  ще в 2011 році  надано в оренду земельну ділянку під розміщення автозаправочного комплексу для обслуговування жителів територіальної громади, що знаходяться в адміністративних межах Степанецької сільської ради, проте упродовж всього терміну використання землі суб’єкт господарювання так і не розмістив автозаправочний комплекс та упродовж останніх трьох років взагалі не сплатив на користь місцевого бюджету жодного орендного платежу, чим порушив вимоги закону, інтереси держави та місцевої громади.

На усунення виявлених порушень прокурор звернувся з позовом до суду про розірвання договору оренди землі та стягнення заборгованості з орендної плати за землю.

Рішенням господарського суду Черкаської області від 27.09.2018 позов задоволено у повному обсязі, до місцевого бюджету стягнуто 30 тис.грн.  та договір оренди землі розірвано.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за позовом прокуратури державі повернуто землі лісового фонду на Канівщині, вартістю понад 11 млн. грн.