Громада підтримала ініціативу присвоєння звання «Почесний громадянин Канева» Івану Марчуку.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

Цими вихідними на громадських слуханнях на розгляд містян виносили питання присвоєння видатному художнику Івану Марчуку звання «Почесний громадянин Канева».

З проханням розглянути кандидатуру Івана Марчука для присвоєння звання «Почесний громадянин міста Канева» до комісії з питань почесних звань і нагород виконавчого комітету Канівської міської ради звернувся Канівський міський голова Ігор Ренькас. Комісія розглянула звернення і визнала, що кандидатура Івана Степановича відповідає усім вимогам для нагородження його почесним званням. Наступний етап процедури – проведення громадських слухань, щоб і містяни мали змогу сказати своє слово з цього приводу.

«Минулого року Іван Степанович мав 17 виставок в 15 країнах, що на трьох континентах. Він створює «погоду» не тільки в мистецтві, а й в дипломатії, адже представляє нашу країну», - повідомила Тамара Стрипко.

Загалом протягом останніх років полотна митця експонувалися у найпрестижніших виставкових та музейних приміщеннях Литви, Німеччини, Польщі, Бельгії, Люксембургу, Угорщини, Йорданії, Угорщини, Чехії, Словаччини, Таїланду, Тунісу. Скрізь – неодмінний успіх і захоплення, здивування від того, що раніше ім’я художника було невідоме пересічному західному глядачу, а Україна не сприймалася як окрема держава.

«Марчук творить те, що зачіпає людей, змушує думати, формувати свою власну думку – для чого вона прийшла в цей світ. З Каневом і Шевченком життя художника також тісно пов’язане. Саме до нашого міста на шевченківські дні він отримав поїздку як нагороду за здобуте перше місце в конкурсі творчих робіт, коли був студентом. Він є членом Шевченківського комітету. А його картини циклу «Шевченкіана», за які митець удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка, зберігаються у Національному Шевченківському заповіднику», - зауважила Тамара Стрипко.

«Це митець зі своїм обличчям, своїм характером, своєю філософією… Марчук знімає шкіру з людей, оголює їх, демонструючи живі емоції. Це унікальний художник, який довгий час жив в Нью-Йорку (США), в Австралії, але в своєму арсеналі немає жодного пейзажу американського чи австралійського. Натомість увіковічнив канівські дворики та вулички», - зазначив Ігор Ліховий.

Художник продовжує творити і, маючи особливу прихильність до Канева, часто зупиняється і окремі свої шедеври створює саме тут.

«Як і всі талановиті люди він тягнувся сюди, відчуваючи благодать цього місця. Саме тому він придбав тут спочатку хатину, потім квартиру», - зауважив Мар’ян Піняк.

Відзначимо, що Іван Марчук - народний художник України, лауреат Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, єдиний українець, який потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності, укладеного британською газетою «The Daily Telegraph» у 2017 році.

Однак, відповідно до положення, в рік можна надавати відповідне звання лише двом особам. Цьогоріч вже було присвоєне почесне звання Миколі Кобелякському. У разі ухвалення відповідного рішення і проголошено Івана Марчува почесним громадянином Канева, то на 2018 рік цю квоту вже буде вичерпано.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі з’явився ще один «Почесний громадянин».