Інвестиційний комітет НЕФКО затвердив бізнес-план із реконструкції очисних споруд, на реалізацію якого планують взяти у кредит 1 млн.євро на 10 років.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Північна Екологічна Фінансова Корпорація (НЕФКО) запропонувала нашому місту взяти участь у реалізації проекту, спрямованому на підвищення ефективності систем водопостачання та водовідведення міст, поліпшення якості питної води та послуг, що надаються населенню. Для Канева дуже актуальним є питання реконструкції каналізаційної системи міста та очисних споруд, що належать КП «Управління ВКГ».

Участь у проекті дасть змогу провести технічне переоснащення каналізаційної системи із придбанням та заміною насосного та технологічного обладнання; провести реконструкцію очисних споруд з монтажем обладнання для повної біологічної очистки та часткової механічної очистки стічних вод.

До слова, на сьогодні загальна протяжність мереж водовідведення складає 68,2 км, з них загальна протяжність ветхих та аварійних - 44,8 км. Тобто, в цілому, 65% мереж водовідведення є зношеними та потребують заміни.

Задля цього НЕФКО надає кредит в розмірі  близько 1 млн. євро, терміном на 10 років. Процентна ставка становить 3%. Разом з цим ми отримуємо грант в розмірі  до 250 тис.євро та безкоштовну фахову технічну і юридичну допомогу з залученням міжнародних консультантів з водопостачання та водовідведення. Також участь у програмі передбачається до 10% співфінансування за кошти міського бюджету. 

«Інвестиційний комітет НЕФКО підтримав проект щодо реконструкції очисних споруд. Тож ми вже стали на цей шлях, який маємо пройти до 2023 року. Необхідно думати над спів фінансуванням», - поінформувала О.Жорнова.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що до початку опалювального сезону у районі сільгосптехніки побудують модульну котельню.