Прокурорами Черкаської обласної прокуратури підтримано публічне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно жителя м. Канів за фактом вчинення кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 111-1 КК України (колабораційна діяльність).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Прокурором у суді доведено, що вказана особа, будучи громадянином України, упродовж липня 2022 року поширювала в одній із соціальних мереж публікації, в яких міститься публічне заперечення здійснення збройної агресії російської федерації проти України, встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України.

Під час судового розгляду чоловік повністю визнав свою провину.
Виром суду обвинуваченого за вчинення кримінального проступку позбавлено права протягом 10 років обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали співробітники УСБУ в Черкаській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що до 2 років реального обмеження волі засуджено жителя Золотоніщини за виправдовування російської агресії.