Канівський міський голова Ігор Ренькас зібрав термінову нараду за участі представників канівських підприємств, медичних, навчальних та торгівельних закладів міста з приводу впровадження обмежувальних заходів, щоб запобігти поширенню коронавірусу.

Про це повідомляє «Kanos»  із посиланням на інформацію  Канівської міської ради.

Нагадаємо, учора, 11 березня ц.р, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення карантину на території всієї країни з метою недопущення поширенню вірусу COVID-19. Відповідно до ухваленого документу, всі навчальні заклади закриваються на карантин терміном на три тижні. Також скасовуються всі масові заходи.

У Каневі в четвер, 12 березня ц.р., діти до шкіл та дитсадків усе ж пішли. Утім, окремі навчальні заклади, зокрема, ЗОШ №4 і №3 працювали за скороченою програмою. З 13 березня ц.р. по 3 квітня ц.р. в канівських школах вводиться карантин. Однак, на нараді вирішували, чи працюватимуть дитячі садки.

- Ми не можемо просто закрити дитсадки. Що тоді робити батькам, які на роботі і не матимуть змоги залишитися з дітьми? - поцікавився міський голова. - До цього питання необхідно підійти зважено, враховуючи всі моменти.

Присутні розглянули можливість створення чергових груп в декількох дисадках, за принципом роботи дошкільних навчальних закладів улітку. Відтак, найближчим часом відділ освіти з’ясує кількість дітей, батьки яких не мають можливості забезпечити перебування дітей на карантині вдома. Після отримання цієї інформації буде ухвалено, власне, рішення, чи організовувати чергові групи та в яких дитсадках.  

Карантин запроваджено і на території Канівської ЦРЛ. Так, відвідувачам заборонено відвідування стаціонарних хворих. Посилено заходи санітарної обробки. Головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник наголосила, щоб у разі сформування в дитсадках чергових груп, діти приймалися в такі групи лише після огляду медсестрою навчального закладу.

Директор ТОВ «М+М», що забезпечує місцеві перевезення, Євгеній Маланчев запевнив, що підприємством вже прибано близько 6 кг засобу для дизінфекції та стерилізації автобусів, аби мити підлогу та поручні. Втім, за словами, керівника підприємства, у зв’язку з введенням карантину розглядається можливість скорочення автобусних рейсів.

Щогодини проводяться заходи дизінфекції і на місцевому автовокзалі – КП «Авто-Ріка», запевнив директор  Богдан Припіяло.  

- Виявлення одного хворого на коронавірус – це вже надзвичайна ситуація, - зауважив начальник Канівського районного відділу Управління ДСНС у Черкаській області Богдан Диченко. – Ми вже готуємося до проведення заходів щодо упередження поширенню коронавірусу, в тому, числі проведення дезінфекції. Буде створено спеціальні оперативні групи. Наразі чекаємо детальні інструкції та захисні костюми для ведення цих робіт.

Також на нараді було озвучено про скасування проведення всіх масових заходів в місті. 

Члени виконавчого комітету збираються на термінове засідання для ухвалення відповідного рішення про запровадження карантину в Каневі.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що голова ОДА повідомив про заходи, які будуть вжиті для протидії поширенню коронавірусу  на Черкащині.