Згідно з наказом Міністерства культури та інформаційної політики України від 17 липня ц.р. виконуючим обов’язки генерального директора до призначення керівника Заповідника призначено Валентину Михайлівну Коваленко.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію пресслужби Шевченківського національного заповідника.

Під час зустрічі-знайомства з колективом працівників новопризначена очільниця зазначила, що для неї Тарасова Гора, як і для кожного справжнього українця, є святим місцем.

«Я сповна розумію абсолютно нову для мене специфіку роботи Національного заповідника. З великою повагою ставлюся до всіх тих, хто роками працював і продовжує тут працювати. Обіцяю, що мої найщиріші наміри як літературознавця, як науковця, зрештою – як людини - будуть віддані на служіння Тарасу Шевченку. Протягом двох скликань Черкаської обласної ради і ось уже в третьому скликанні я завжди стояла стою і буду стояти на засадах захисту культури і освіти. Аби й надалі служити справі збереження культурних пам’яток, яка наразі перебуває у досить складній ситуації, я докладу всі мої знання, сили і бажання. Нас усіх тут зібрав Тарас Шевченко - цей духовний Еверест України, тому сподіваюся і розраховую у всіх моїх прагненнях на вашу щиру підтримку.

Народилася я на Смілянщині, в сім’ї простих селян. Свій трудовий шлях розпочинала із звичайного колгоспного дитячого садка, працювала в школі, в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького, де захистила кандидатську дисертацію. Тож маю великий науково-педагогічний досвід. Із 2010 по 2014 рік очолювала нашу Черкаську організацію Національної спілки письменників України. А в Революцію гідності була обрана головою Черкаської обласної ради.

Але зараз усвідомлюю, що саме ця неймовірно відповідальна посада на сьогодні є так званим «бонусом» для мене. Так, доля посилала мені не раз такі «аванси», і я їх багато і тяжко відпрацьовувала.

Наукова творча робота для мене є рідною і наразі - пріоритетною. Зізнаюся, часто вона заміняє мені відсутність можливостей творити саме на літературній ниві. До цього часу ви зберегли Гору, Заповідник, нікому не віддали жодного метра заповідних земель. Я усім вам обіцяю: буду чітко стояти на позиціях збереження цієї цілості. Разом активізуємо всі наші зусилля, аби назавжди Тарас Шевченко залишався і для нас, і для всього народу Духовним Провідником. Я хочу, щоб усі ми разом плідно працювали і виконували ту місію, що покладена не просто посадовими обов’язками, а в першу чергу – Українським покликом душі», - закликала новопризначена очільниця Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко.

Світлина від Тарасови Гори.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Канівщина стала лідером за кількістю отриманих грантів від МХП.