Рівень води становить 81,14 мБс, що на 13 см вище нормального підпірного рівня – це найвищий рівень води на 2 травня за останні 30 років.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Завдяки антициклонам «TIM» та «ṺNAL» на поточному тижні на Черкащині буде багато сонця, сухо та маловітряно. Така комфортна погода сприятиме не лише активному розгортанню польових робіт та вегетації сільгоспкультур, а й гарному самопочуттю метеочутливих людей. Проте, атмосфера ще «не розігрілася», тому ночі залишаються холодними 2-7º, на поверхні ґрунту в нічні та ранкові години можливі заморозки 0-3º, вдень температура 13-18º.

Лише вдень 4 травня атмосферний фронт циклону «URTE» зумовить невеликий короткочасний дощ. Звертаємо увагу, що при такій синоптичній ситуації можливі грози, тож при гуркотінні грому зберігаємо спокій. Температура вночі 4-9º тепла, вдень 14-19º.

Температурний фон прогнозується 10-12º, що холодніше звичайного на 2-4º і більше відповідає середині квітня. Тож метеорологи радять не поспішати з висадкою розсади помідорів, перцю та баклажанів.

Вже 29 квітня 2022, вперше за останні 30 років, Кременчуцьке водосховище наповнене повністю. Сьогодні рівень води становить 81,14 мБс, що на 13 см вище нормального підпірного рівня – це найвищий рівень води на 2 травня за останні 30 років. Така водогосподарська обстановка сприяла нормальному проходженню нересту. Температура води у Дніпрі 12º.

За попередніми оцінками, тепло активізується після 13 травня.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що правоохоронці Черкащини нагадують про заборону вилову риби під час нересту.