Господарський суд Черкаської області задовольнив позов Черкаської окружної прокуратури в інтересах Державного агентства водних ресурсів України, Регіонального офісу водних ресурсів у Черкаській області до товариства про стягнення надмірно сплачених  майже 700 тис.грн.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Встановлено, що за результатами проведених у 2022 році торгів офіс водних ресурсів уклав з одним із товариств договір про закупівлю за бюджетні кошти електроенергії для функціонування насосних станцій меліоративної системи області.

У подальшому між замовником та постачальником були укладені 3 додаткові угоди, згідно з якими вартість за 1 кіловат збільшилася на 31 %, у зв’язку з чим ціна за одиницю товару зросла з 3,23 грн до 4,25 грн, а обсяг товару зменшився на третину.

Прокурор у суді довів, що суб’єкт господарювання неправомірно ініціював перед офісом водних ресурсів питання укладення додаткових угод, оскільки коливання ціни за товар на ринку під час їх укладення не підтверджено. А вартість енергоресурсу сторонами договору була змінена вже після його постачання покупцю, що заборонено законодавством.

Отже, сторони безпідставно змінили істотні умови договору.

Суд погодився з позицією прокурора, визнавши вказані додаткові угоди недійсними, та стягнув з постачальника надмірно сплачені бюджетні кошти у сумі майже 700 тис. грн.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що кіберполіцейські викрили на Черкащині родину шахраїв, які виманювали в громадян гроші за дорогий посуд.