Житель села Мошни Владислав Сторчоус передавав російським військовим інформацію про інфраструктурні об’єкти і ЗСУ на Черкащині. Повідомлення про це він супроводжував прив’язкою до географічних координат та із порадами, куди треба вдарити ракетами.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію із ухвали Черкаського районного суду, опубліковану на сайті 18000.

Згідно з матеріалами слідства, у соцмережі «Вконтакті» чоловік познайомився із терористом з так званої ЛНР, який займає посаду радника міністра.

Слідчим відомо, що цей терорист із квітня 2014 року надає допомогу російській федерації у проведенні підривної діяльності проти України. Він координує поставки зброї і продовольства бойовикам терористичної організації ЛНР і організовує фінансування бойовиків з росії.

Після повномасштабного вторгнення терорист розпочав збір інформації про місця постійної дислокації підрозділів ЗСУ та інших військових формувань, а також їх укомплектованість, обороноздатність та передислокацію.

Сторчоус запропонував цьому терористу передавати інформацію про розташування ЗСУ, державних органів та об’єктів критичної інфраструктури на території України.

Надалі із 26 березня до 1 квітня Сторчоус у переписці з терористом у «Вконтакті» передавав йому інформацію про місця знаходження Черкаської ОВА, міськради, низки об’єктів критичної інфраструктури, а також місцезнаходження мостів на території Черкаського району. Інформація передавалася з прив’язкою до географічних координат та із картами.

Також Сторчоус закликав здійснити обстріл військового об'єкту.

У матеріалах справи також наводять деякі цитати Сторчоуса із його переписки. Він називав українські війська «бандерофашистами».

«в етом направлений по мосту постарайтесь залпами ракет, нужно разрушить»

«круглосуточно цестерны и техника туба сюда ездит»

«там сейчас тренируют новеньких на бойню»

«они ездят в лесу туда обратно по дорогам которые ведут в лесу от штаба до второго штаба»

«по сути вам нужно убрать гесы которые, а дальше все само собой произойдет, те мосты которые обозначал раннее замедлят передвижение войск и гумонитарки на дня 4 можеш неделя больше».

У подальшому цю інформацію терорист ЛНР передав російським військовим у Саратов.

Сторчоусу інкримінують ч.2 ст.111 КК України (державна зрада).

Суд ухвалив рішення про примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним типом нагляду і лікування в примусовому порядку.

Нині Сторчоус перебуває у закладі з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що СБУ повідомила про підозру колаборанту із Канева (фото).