Із 26 липня завдяки антициклону «DANA», який продовжує утримувати у нашому регіоні сонячну, суху та маловітряну погоду стовпчики термометрів переткнуть 30º позначку. Температура вночі 14-19º, вдень 28-33º.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

У вівторок атмосфера спокійна, то ж змін у погоді не чекаємо, спекотні 32-34º утримаються.

Однак вдень у середу до нашого регіону наблизиться атмосферний фронт, який зручно розташувався в улоговині циклону «DIRK». Оскільки сам циклон знаходиться далеко за межами України, атмосферний фронт проявить себе грозовими зливами, місцями посиленим вітром та коливанням атмосферного тиску.

Швидкість переміщення улоговини не більше 20 км/год, тому ще у четвер, 29 липня в атмосфері над Черкащиною зберігається нестійкість, що зумовить зливові дощі та грози, вдень в окремих районах град та шквали 15-20 м/с.

Температура майже без змін: вночі 14-19º, вдень 27-32º.

Надалі до кінця поточного тижня погоду Черкащини формуватиме взаємна дія улоговина циклону з півночі та виступ антициклону із півдня. Відтак, погода буде нестійка: зранку сонце, а у другій половині дня швидке розвинення купчасто-дощових хмар провокуватиме зливові дощі, грози, місцями можливе і шквалисте посилення вітру. Спекотні 30-32º утримаються.

Липень здавна вважається найспекотнішим місяцем року. Погода у цей час дуже непередбачувана: сонце і спека може несподівано змінитися грозою і зливою.

За багаторічними даними метеорологічних спостережень на Черкащині абсолютний максимум температури у липні зафіксований у Смілі та Звенигородці у 1936 році - 39º, найнижча температура повітря відмічалася у Золотоноші у 1904 році і становила лише 3,1º. Найбільша кількість дощу зареєстрована у Звенигородці – 295 мм у 1906 році.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині рятувальникам довелося гасити пожежу у пшеничному полі.