Депутати міської ради ухвалили рішення про заборону функціонування пунктів прийому металобрухту, які не мають відповідної ліцензії.

Про це повідомляє спеціальний кореспондент «Kanos».

На вчорашньому сесійному засіданні Канівської міської ради депутати одноголосно ухвалили рішення «Про впорядкування діяльності пунктів приймання брухту чорних та кольорових металів на території міста Канева».

Відповідний документ передбачає заборону функціонування у місті неліцензованих пунктів прийому металобрухту.

Відзначимо, що канівці вже давно занепокоєні існуванням у місті несанкціонованих пунктів прийому металу, нарікають на постійний гуркіт та втрачені металеві речі із домоволодінь, адже більшість із пунктів прийому розташовані у житловому масові.

Попередньо із відповідною проблемою жителі зверталися і до народного депутата від Канівщини Владислава Голуба, аби він в межах компетенції звернув увагу на це правоохоронних органів.

Канівчанка Зінаїда Рибак, що від народження проживає в Каневі, вчитель-пенсіонер, ветеран праці  розповіла, що на центральній вулиці Канева - Тараса Шевченка, в 50 метрах від центральної міської бібліотеки, впродовж 20 років стояв невеличкий продуктовий магазин. Але два роки тому магазин перепрофілювали під торгівлю дрібними авто-мото запчастинами, моторними оливами, авто хімією й організували в прибудованому до магазину павільйоні нелегальний прийом металобрухту, відтоді жителям немає спокою.

«Це справжній жах для мешканців прилеглих вулиць. З приватних помешкань містян, з підвалів, погребів та господарських споруд у вечірній та нічний час почали зникати металеві предмети побуту, посуд, господарський та городній реманент, цілі секції парканів, ринви, металеві димарі, хвіртки. Прийом металобрухту новими власниками магазину «Гараж» здійснюється у асоціальних кримінальних елементів в темну пору доби. Адже жодних документів та ліцензії на здійснення такого виду комерційної діяльності власники бізнесу не мають»,- йдеться в колективному листі-зверненні від жителів до нардепа Владислава Володимировича.

Реагуючи на нарікання, нардепом Голубом було спрямоване депутатське звернення до начальника ГУНП в Черкаській області Валерія Лютого, датоване 19 квітня 2018 року. «Ми направили депутатське звернення, щоб правоохоронці перевірили факт існування таких пунктів металобрухту та вжили відповідних заходів, але поки що відповіді ми не отримали»,- зауважила помічник-консультант нардепа Олена Радченко.

Окрім цього у рішенні передбачене проведення щомісячних перевірок спільно з працівниками поліції, податкової інспекції та інспекції з праці щодо виявлення незаконних пунктів приймання металобрухту на території міста, посилення контролю за протиправною діяльністю суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з металобрухтом та їх приймальних пунктів на території міста Канів.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що  у Каневі заборонили цирки з використанням диких тварин та пересувних зоопарків.