Депутатський корпус Канівської міської ради не підтримав проект рішення, у якому було передбачене ввести обмеження на продаж алкогольних напоїв вночі.  

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

На черговому сесійному засіданні на розгляд депутатів виносили проект рішення, який  передбачав заборону продажу алкогольних напоїв з 22.00 до 08.00 години в зимовий період (листопад – березень) та з 23.00 до 08.00 години в літній період (квітень – жовтень) на території міста Канів.

У відповідному документі мова йшла про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства).

Чиновники переконані, що ухвалення цього рішення сприятиме зменшенню злочинів і правопорушень, скоєних у стані алкогольного сп’яніння. Також відповідна заборона позбавить населення негативного шуму, адже постійне скупчення людей у нічний час біля об’єктів торгівлі, які працюють після 22-ї години або цілодобово, спричиняють до порушення громадського спокою та призводить до чисельних скарг жителів міста.    

«По Україні ухвалили відповідне рішення вже 34 міста. Опісля в цих населених пунктах суттєво зменшився рівень злочинності. У 2016 році серед канівців було проведено опитування населення щодо відповідної заборони, і більшість висловилася за підтримку цього рішення», - зауважила начальник управління економічного розвитку Олена Жорнова.

Також на засіданні надали слово канівському підприємцю, власнику магазину «Канів», що по вул. Енергетиків, Сергію Водянову. Він наголосив, що після ухвалення відповідного рішення зменшиться саме вживання пива та слабоалкогольних напоїв, а от вживання міцного алкоголю, навпаки, зросте. Мовляв, люди, ризикуючи своїм здоров’ям, купуватимуть неперевірені, неліцензійні напої.

Зрештою, проект рішення було поставлено на голосування і його підтримали лише 12 депутатів. Відтак, рішення підтримано не було.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що депутати можуть обмежити продаж алкоголю вночі.