У виконавчому комітеті провели засідання комісії із питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Канівської міської ради.  

Основною причиною проведення засідання став трагічний випадок, який стався 18 червня у Каневі, коли на річці Дніпро (в районі житлового будинку по вулиці Героїв Дніпра, 47) потонули двоє неповнолітніх дітей – братів, 2005-го і 2007-го років народження. Аби убезпечити від подібних нещасних випадків у майбутньому - радилися на засіданні комісії за участі представників відділу поліції, РВ ДСНС, ЦРЛ, МРВ СБУ, відділу прокуратури м. Канів тощо.

В.о. керуючого справами Володимир Святелик ознайомив присутніх із статистикою загибелі на воді у Каневі протягом останніх років. Так, найбільше жертв (5 осіб), за словами В.Святелика, забрав Дніпро у 2013 році. У 2014 році на території Канева втонула 1 особа. В 2015 і 2016 роках обійшлося без нещасних випадків. В 2017 році втонула 1 особа. І в 2018-у на сьогодні маємо 2 особи.

Станом на сьогодні офіційно на території Канева жодного пляжу немає.

«На жаль, так склалося, що ми живемо в напрочуд гарному, живописному місці на березі Дніпра, але купатися в ньому офіційно заборонено, а відтак, облаштовувати будь-які зручності для купання теж. Це пов’язано з діяльністю Канівської ГЕС, що викликає високу течію, різкі перепади та вири води. На сьогодні на узбережжі є 5 місць для відпочинку, але всі вони без купання, про що інформують численні стенди та таблички», - повідомив Канівський міський голова І.Ренькас.

Минулого року після нещасного випадку на приплаві міська рада ухвалила рішення про необхідність облаштування місця для відпочинку на воді з рятувальним постом.

Аби захистити дітей і молодь від стрибків у воду з приплаву - там нині встановлюються камери відеоспостереження. Окрім того, за місцем постійно ведуть чергування представники правоохоронних органів, відділу муніципального контролю та надзвичайники.

Облаштовувати офіційне місце для купання вирішили на озері Лимарка (дренажний канал), що по вулиці Енергетиків в районі лазні.

«Минулого року в ході реалізації Громадського бюджету один із проектів, що здобув перемогу, стосувався саме облаштування скверу на території озера. Роботи з благоустрою території продовжуються і цьогоріч. Тепер розглядається можливість облаштувати там місце для відпочинку на воді», - пояснив в.о. керуючого справами виконавчого комітету Володимир Святелик.

Наразі розробляється проектна документація на облаштування прибережної зони, куди ввійдуть, власне пляжна зона, а також кафе, «Сонячний годинник» та інші локації скверу міст-побратимів. Водночас розробляється ще один проект на проведення очистки дна дренажного каналу та озера.

Окрім того, присутні заслухали пропозицію оновити інформаційні стенди на набережній, а також створити інформаційний пост, який би нагадував відпочивальникам правила безпеки під час відпочинку на березі Дніпра. Було внесено пропозицію й передбачити на наступний рік в конкурсних умовах для власників тимчасових літніх майданчиків на березі Дніпра, наявність окрім стендів ще й необхідних засобів для порятунку. Також дано доручення КП «ЖЕК» засипати яму на дні Дніпра в районі вул. Героїв Дніпра, 47, яка спричиняє загибель людей, піском.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Дніпро у Каневі забрав життя двох братиків.