Тамара Іванівна – талановита поетеса, голова Канівської літературної студії «Зорянка» (1974-2022), лауреат літературної премії ім. Олекси Кобця (2002), авторка близько сорока поетичних та прозових збірок, співавторка та упорядниця дванадцяти колективних збірок літературної студії. Її твори друкувалися у місцевих періодичних виданнях, журналі «Дзвін» (2003), альманасі «Апостроф» (2014).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію із сторінки Тарасова гора.

Народилася Тамара Яковенко 1 серпня 1927 року в місті Каховка. Закінчила Одеський інженерно-будівельний інститут, працювала на Дніпробуді. Роки самовідданої праці виливалися в поетичні рядки.

У Кам`янському, працюючи в Гідромеханізації, Тамара Іванівна стала активним кореспондентом газети «Дніпробуд», писала нариси, фейлетони. За рекомендацією багатотиражки вступила на факультет журналістики Київського державного університету ім. Тараса Шевченка.

У 1965 році Тамара Яковенко приїхала у Канів, довгий час працювала інженером на Канівській ГЕС, вступила до Канівської літературної студії «Зорянка». Очоливши літстудію, регулярно проводила засідання, збирала та упорядковувала матеріали для колективних збірок, організовувала зустрічі шанувальників художнього слова з поетами.

Тамара Яковенко багато подорожувала; зокрема побувала на п`яти континентах, відвідала більше п’ятидесяти країн світу. «Подорожувати – це зміст мого життя… Я обрала подорожі і поезію» – стверджувала ця унікальна жінка.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у пожежі на Черкащині загинув 4-річний хлопчик.