Кабінет Міністрів України пропонує кілька варіантів майбутнього територіального поділу Черкаської області. За двома з них область поділять на чотири райони з центрами в Умані, Звенигородці, Черкасах і Золотоноші. За ще одним Черкащину поділять на п’ять районів: у Черкаського й Звенигородського заберуть частину території й створять Смілянський район.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Вечірні Черкаси».
Колишній голова Городищенської та Корсунської адміністрації Анатолій Івашкевич вважає, що з об’єднанням й укрупненням спізнилися на десять-двадцять років.
– У 2003 році ми ухвалили рішення закрити Набоківську школу в Городищенському районі. Після революції 2004 року її знову відкрили. Але з часом визнали нашу правоту й закрили остаточно. Бо причина глибинна – міграція й вимирання сільського населення. Тепер для Городищенського району існують два варіанти – приєднання до Звенигородського округу всього району в цілому або приєднання більшої частини до Смілянського району, а Вільшанської ОТГ до Звенигородки. Вважаю, що в нинішніх умовах ці рішення не надто розумні. Спочатку треба було зробити інфраструктуру. Бо Городище можна приєднати до Звенигородки, але хто й коли зробить туди дорогу. А немає дороги, яка може бути комунікація? Маю стійке відчуття, що підводу поставили поперед коняки й хочуть, аби процес рушив уперед. А так не буває.
Сільський голова села Зелена Діброва Городищенського району Ігор Щербак узагалі в розпачі:
– Для нас обидва варіанти погані. До Сміли – 75 кілометрів. До Звенигородки ніби ближче – 31, але погана дорога, треба їхати лісом. Для нас ідеально, якби створили Шполянський округ. До Шполи від нас 25 кілометрів, місто знаходиться на трасі – Золотоноша – Умань. Зі Шполи легко дістатися до будь-якого району Черкащини.
Колишній голова Тальнівської районної ради Анатолій Кравчук також не хоче, аби район приєднували до Умані. На сьогодні розглядаються два варіанти, в одному з яких Тальнівщина приєднана до Умані, а в іншому – до Звенигородки.
– Ми маємо альтернативу у вигляді Звенигородки і я схиляюся саме до цього варіанту. Від Тального до Зенигородки – трохи більше 30 кілометрів. А до Умані – майже 50. Умань – швидше туристичний центр, але аж ніяк не адміністративний. Восени, коли туди приїздять хасиди, до міста взагалі краще не приїжджати. Зрозуміло, що до них уся увага: лікарні, поліція, влада. А простому дядькові, в якого значно менше грошей, туди не пробитися. Умань знаходиться на перетині великих шляхів. Тут завжди була погана кримінальна ситуація. Звенигородка – інша справа. Маленьке провінційне містечко з пристойною лікарнею, гарною інфраструктурою.
А от на Канівщині задоволені, що їх приєднають до Черкас, а не до Золотоноші.
– Загалом ми задоволені, – каже колишній голова Канівської райдержадміністрації Дмитро Шелест. – Якщо буде наш варіант – Чигиринський, Канівський і Черкаський райони об’єднують в один округ – це взагалі ідеально. Набагато краще, аніж варіант із приєднанням до Золотоноші, який теж існував. Інфраструктуру Черкас не порівняти із Золотоношею. В обласному центрі набагато вищі можливості. Є варіант, за яким Ліплявська ОТГ може приєднатися до Золотоноші. Але навряд чи він здійсниться з названих вище причин. До Золотоноші можуть приєднатися лише дальні лівобережні села, як, скажімо, Прохорівка. Ліплява ментально ближче все-таки до Канева.
Колишній голова Маньківської РДА Василь Клименко також задоволений проєктом адміністративної реформи.
– Вважаю, що для Маньківки це найбільш підходящий варіант. Власне, інших і не існує. Від нас до Умані – 20 кілометрів. Машиною можна легко дістатися за півгодини. В Умані є вся критично необхідна інфраструктура, яка може порівнятися, а в дечому й переважає черкаську. наші люди споконвіку звикли їхати до Умані: чи то за покупками, чи як до великого транспортного хабу. Це рішення природне й ніяких засторог бути не може.
Колишній голова Кам’янської районної ради Сергій Морозов каже, що жителі району не хочуть приєднуватися до Сміли.
– У Черкасах можливості значно більші, ніж у Сміли. Тому всі городяни, яких я знаю, – за Черкаси. Вже зараз там лікується багато кам’янчан. До того ж у нас туристичний край – Золоте кільце Черкащини – Холодний Яр – Кам’янка. Зараз від Лубенців роблять пряму дорогу на Черкаси. Звідти відстань до Сміли і до Черкас практично однакова. Єдине, що мене насторожує в майбутній адміністративно-територіальній реформі – роль префектів. Не може одна людина скасовувати рішення колегіального органу.
Слід зазначити, про перекроювання адміністративно-територіального устрою в Україні говорять давно і щоразу про різну кількість районів, які залишаться. Та й реформа на нашій пам’яті буде вже не першою. Та зміна територіальної належності населених пунктів до інших районів у 1957-1960 роках мало позначилася на житті черкащан. Відчутними наслідки стали тільки для жителів адміністративних центрів ліквідованих районів. З райцентрів вони перетворилися на звичайні села. Тож як би нинішні райони не перетасовували, доки влада не почне дбати про інфраструктуру кожного села, від перестановки районів життя черкащан навряд чи поміняється.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що карантин в Україні офіційно продовжили до 11 травня.
Доброго дня! Кабінет Міністрів України пропонує кілька варіантів майбутнього територіального поділу Черкаської області. Варіант 2- кількість населення сумарне 920,1 тис.чол., а варіант 3- кількість населення сумарне 1218,1тис.чол.
1207,2 тис.чол- перший варіант, 1218,1 тис.чол-другий варіант
Яка маячня(
Я правильно розумію, що і область буде Київська, а Черкаської не буде?