Черкащина є осередком визначних пам’яток, які відображають історичний і культурний розвиток нашої держави. На території регіону розміщено понад 9 тисяч об’єктів культурної спадщини, найвизначніші з них об’єднані у 8 державних історико-культурних заповідників. Тому органи прокуратури в межах повноважень докладають усіх зусиль задля захисту та збереження культурного надбання для нинішнього й майбутніх поколінь.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Офісу Генерального прокурора.
Яскравим прикладом ефективної роботи черкаських прокурорів є повернення державі в судовому порядку об’єкта культурної спадщини національного значення – Успенського собору у Каневі. Він відомий тим, що там відспівували великого сина українського народу Тараса Шевченка.
Собор збудований у 1144 році за кошти князя Всеволода Ольговича. Дослідники порівнюють первісну структуру Канівського собору з Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Ще з 1965 року він визначений пам’яткою історії та археології національного значення.
Прокурори встановили, що у 2003 році релігійна організація оформила на пам’ятку археології право приватної власності, хоча за законом памʼятки археології та памʼятки національного значення можуть належати лише державі.
Будівля Успенського собору є загальнодержавною власністю, а земельна ділянка під нею належить до земель історико-культурного призначення та може перебувати лише у володінні держави. У зв’язку з цим Смілянська окружна прокуратура звернулася з позовами в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України про повернення до державної власності будівлі собору і цих земель.
Рішеннями господарського суду Черкаської області позови прокуратури задоволено.
Також прокурори приділяють належну увагу дотриманню вимог ст. 23 Закону України «Про охорону культурної спадщини». Вони передбачають, що всі власники пам’яток та щойно виявлених об’єктів культурної спадщини, незалежно від форм власності на ці об’єкти, зобов’язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір.
За позовами окружних прокуратур регіону через суд зобов’язано укласти охоронні договори на низку пам’яток архітектури місцевого значення. Серед них – «Контора садівництва», «Земська управа», «Млин».
Крім того, за реагування прокурорів забезпечено внесення 21 історичного об’єкту національного значення на Черкащині до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Зокрема, Торгові ряди, Преображенська церква, Церква Покрови Пресвятої Богородиці, Палац Абази та інші.
Побудована в 1780 році архітектором Тепінгером в Умані цегляна будівля Торгових рядів за кошти родини Потоцьких є пам’яткою національного значення. Вона перебуває під охороною держави ще з 1979 року, але тривалий час не була занесена до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та не мала відповідного захисту.
Під час розгляду судом позову прокуратури МКІП підготувало та подало на розгляд Кабміну України проєкт постанови «Про занесення пам’яток культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України у Черкаській області».
Відтак завдяки прокурорам понад два десятки архітектурних об’єктів Черкащини отримали статус пам’ятки культурної спадщини України.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що прокуратура звернулася до суду щодо безпідставної передачі у приватну власність земельної ділянки у Каневі, яка входить до пам’ятки археології.
Захистили від Коломійця, Ніколенко, Ренькас, Святелика та культури Труфанової. Питання тут дещо в іншому, – в рамках якої культури місцеві, самозакохані так звані волонтери, активісти, фейсбучні любителі збирати грошенята, так звані націаналіісти, продовжують годувати до сходу цих професіоналів ? Даремно десятки тисяч військових загинуло, сотні тисяч скалічені – ось що вони доводять щодня. Ну, і, звісно, – про адин народ.
Рішення виконавчого комітету Канівської міської ради №397 від 23.10.2003 р.
Про оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна.
https://i.ibb.co/Zx2mzsS/397-page-0001.jpg
2. Дозволити оформити право власності Українській Православній Церкві на будівлю церкви – Канівський Успенський собор в м.Канів по вул.Леніна ,62.
***
Підписи :
Міський голова В.В.Коломієць
В.о.керівника секретаріату В.І.Святелик
***
Погоджено :
Заступник міського голови В.В.Куча
Заступник міського голови головний архітектор І.О.Ренькас
Начальник відділу комунального майна м.Канева В.О.Васильченко
Юрисконсульт В.Л.Обіходь
Підготував інженер БТІ В.І.Цибулько
***
31.10.2003 , через 8-м діб після рішення виконкому, Коломієць В.В. , оперативно видає свідоцтво про право власності на нерухоме майно. (Серія САА № 471742)
https://i.ibb.co/23QcHS0/page-0001.jpg
***
Категорія справи № 925/1107/23:
Господарські справи (до 01.01.2019);
Захисту права власності; визнання незаконним акта, що порушує право власності.
Надіслано для оприлюднення: 09.07.2024. Зареєстровано: 10.07.2024. Забезпечено надання загального доступу: 10.07.2024.
Дата набрання законної сили: 08.07.2024
Номер судового провадження: не визначено
08 липня 2024 року
м. Київ
cправа № 925/1107/23
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Міщенка І. С. – головуючого, Берднік І. С., Зуєва В. А.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Релігійної організації «Київська митрополія Української православної церкви»
на постанову Північного апеляційного господарського суду від 23.05.2024 (головуючий – Андрієнка В.В., судді – Шапрана В. В., Буравльова С. І.) і рішення Господарського суду Черкаської області від 18.03.2024 (суддя К. Довгань) у справі
за позовом Керівника Смілянської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Міністерства культури та інформаційної політики України
до: 1. Виконавчого комітету Канівської міської ради Черкаської ради, 2. Релігійної організації Київська митрополія Української православної церкви
про усунення перешкод права користування та розпорядження,
ВСТАНОВИВ:
До Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга Релігійної організації «Київська митрополія Української православної церкви» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 23.05.2024 (повний текст складено 04.06.2024) і рішення Господарського суду Черкаської області від 18.03.2024 у справі № 925/1107/23, подана 21.06.2024.
Зі змісту касаційної скарги та доданих до неї матеріалів убачається, що підставою касаційного оскарження постанови Північного апеляційного господарського суду від 23.05.2024 і рішення Господарського суду Черкаської області від 18.03.2024 скаржник вважає наявність випадку, передбаченого пунктом 3 частини другої статті 287 ГПК.
Правом подати заперечення проти відкриття касаційного провадження у справі № 925/1107/23 за касаційною скаргою Релігійної організації «Київська митрополія Української православної церкви» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 23.05.2024 і рішення Господарського суду Черкаської області від 18.03.2024 учасники справи не скористалися.
Відповідно до частини четвертої статті 294 ГПК в ухвалі про відкриття касаційного провадження зазначаються підстава (підстави) відкриття касаційного провадження.
З огляду на зміст касаційної скарги Релігійної організації «Київська митрополія Української православної церкви» та доданих до неї матеріалів, ураховуючи їх відповідність вимогам параграфу 1 глави 2 Розділу IV ГПК, Суд дійшов висновку про відкриття касаційного провадження у справі № 925/1107/23 з підстав, передбачених пунктом 3 частини другої статті 287 цього Кодексу. При цьому доводи касаційної скарги по суті буде розглянуто Судом під час касаційного перегляду оскаржених судових рішень.
Згідно з частиною третьою статті 301 ГПК розгляд справи в суді касаційної інстанції здійснюється у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.
Керуючись статтями 234, 287, 294, 301, 314 ГПК, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою Релігійної організації «Київська митрополія Української православної церкви» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 23.05.2024 і рішення Господарського суду Черкаської області від 18.03.2024 у справі № 925/1107/23.
2. Судове засідання з розгляду касаційної скарги відбудеться 04 вересня 2024 року о 12:40 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6, в залі судових засідань № 202.
3. Участь у судовому засіданні представників учасників справи визнати необов`язковою.
4. Визначити учасникам справи строк для подання відзивів на касаційну скаргу до 08 серпня 2024 року. Разом із відзивом слід надати докази надсилання копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.
5. Витребувати матеріали справи № 925/1107/23 із Господарського суду Черкаської області/Північного апеляційного господарського суду.
6. Звернути увагу учасників судового провадження на виконання вимог статті 6 Господарського процесуального кодексу України, а саме щодо обов`язкової реєстрації своїх офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі та використання функціоналу “Електронного кабінету”.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий І. С. Міщенко
Судді І. С. Берднік
В. А. Зуєв
ДО УВАГИ УЧАСНИКІВ СУДОВОГО ПРОЦЕСУ!
Суди продовжують працювати, проте в умовах воєнного стану проведення судових засідань має особливості щодо явки до суду та необхідності забезпечення безпеки відвідувачів.
Просимо поєднати дотримання процесуальних норм з повагою до суду та інших учасників справи, у зв`язку з чим:
– про намір участі в судовому засіданні у приміщенні Касаційного господарського суду завчасно повідомити про це суд;
– максимально реалізувати право на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, передбачене статтею 197 Господарського процесуального кодексу України.
Про свій вибір просимо завчасно повідомити суд поштою або в електронному вигляді з використанням підсистеми Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи “Електронний суд”.
***
https://reyestr.court.gov.ua/Review/120243276
***
Які пам’ятки Русі збереглись в Україні?
https://youtube.com/shorts/ZoQk6ad17mY?si=9RXEjCSSpmkNxL1n
Місцева секта шанувальників традицій любителів Дніпрових садів 2012, місцеві любителі табличок та масовок за прапорами – вже чергують під стінами собору. Як то кажуть , – святе місце пустим не буває.
https://i.ibb.co/N7w3g1Z/11111112.jpg
Місцевий любитель Дніпрових садів 2012 Ренькас, приховуючи власні злочини – в рамках культури від на мою думку неадекватної Труфанової, – знову позує.
http://kanos.com.ua/nimetski-partnery-peredaly-suchasni-nabory-dlya-kanivskyh-nadzvychajnykiv-foto/
Про собор та його незаконну приватизацію – у документах.
http://kanos.com.ua/uspenskyj-sobor-u-kanevi-povernuly-u-derzhavnu-vlasnist/
Про місцеве м’яско для дітей – в рамках культури від культоролога Труфанової.
http://kanos.com.ua/za-pozovom-yuvenalnyh-prokuroriv-do-byudzhetu-styahnuto-majzhe-60-tys-hrn-nadmirno-splachenyh-pid-chas-zakupivli-produktiv-harchuvannya-dlya-navchalnyh-zakladiv-kaneva/
***
Черговий треш від місцевого інтелектуально-обдарованого обивателя, вихованого в пекельних піснях, танцях та партіотичних гаслах місцевим культорологом Труфановою.
http://kanos.com.ua/mitynh-do-dnya-zahysnykiv-i-zahysnyts-vidbuvsya-u-kanevi-foto/#comment-30876