Господарським судом Черкаської області задоволено позовну заяву Смілянської окружної прокуратури до Канівської міської ради та Київської митрополії Української православної церкви про визнання незаконним рішення, скасування державного акту на право постійного користування землею та повернення земельної ділянки історико-культурного призначення у державну власність.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Під час розгляду справи суд погодився з доводами прокурора, що земельна ділянка, розташована в м. Каневі, на якій знаходиться пам’ятка археології національного значення - Успенський (Георгієвський) собор, передана у постійне користування Київській митрополії Української православної церкви з порушеннями вимог чинного законодавства.

Зокрема, Канівською міською радою в порушення вимог Земельного кодексу України та Закону України «Про охорону культурної спадщини», незаконно змінено цільове призначення земельної ділянки історико-культурного призначення, та передано у постійне користування без погодження відповідних органів охорони культурної спадщини.

Більше того, Канівська міська рада взагалі не була  уповноважена приймати рішення про передачу у постійне користування  спірної земельної ділянки, оскільки на момент прийняття рішення, органом уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах є Черкаська обласна військова адміністрація.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що прокурори звернулись до суду щодо витребування земельної ділянки на Черкащині на користь держави вартістю понад 200 млн грн.