Служба безпеки України нейтралізувала діяльність агітаторів, які відкрито підтримували дії країни-агресора та розповсюджували деструктивний контент з пропагандистських інтернет-ресурсів рф на підтримку загарбників.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію СБУ у Черкаській області.

За даними слідства, черговим пропагандистом виявився уродженець московської області, який вже тривалий час проживає на території Черкаського району. Зловмисник створив акаунт у забороненій соцмережі «Однокласники», де поширював матеріали на підтримку російської збройної агресії проти України. Також, чоловік вихваляв російських окупантів, виправдовував їхні злочини проти мирних жителів та співчував втратам рашистів. Натомість у публікаціях він дискредитував Сили оборони та діючу українську владу.

Іншим прокремлівським агітатором виявився уродженець країни Близького Сходу, який проживає на Черкащині. Він через «Однокласники» поширював проросійські наративи та пропаганду. В дописах та репостах чоловік героїзував вчинки окупантів, заперечував їх причетність до збройної агресії, дезінформував про події на Сході України. Також, він неодноразово поширював фейки про вбивства мирного населення, дітей, які нібито чинять українські військові.

Фото з ворожою символікою та інформатеріали він брав з пропагандистських ресурсів рф.

Під час обшуків за місцем проживання фігурантів правоохоронці виявили комп’ютерну техніку і мобільні телефони із доказами розповсюдження ворожої пропаганди.

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили зловмисникам про підозри за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

На зображенні може бути: 2 людини та текст «17 лют вступити когда позади будет освобождённый киев, A впереди останется только львов, к HAM присоединятся сша, англия, франция и скажут, что мы вместе победили украинский фашизм. за победу служба безпеки ентарі крани 77 клас 647»

На зображенні може бути: 2 людини

На зображенні може бути: 3 людини

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що СБУ затримала агентку фсб рф, яка намагалася влаштуватися до органу місцевого самоврядування на Черкащині (фото).