Два незаконні скотомогильники виявили в лісосмузі на Черкащині.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сюжету «5 каналу».
У Драбівському районі поблизу села Остапівка просто неба лежали тушки свиней. Місцеві вважають, що це справа рук фермерів, але вони спростовують цю інформацію. На аматорському відео – глибока яма поблизу лісосмуги, а в ній тушки свиней. Її зафільмували мешканці Остапівки, до хат яких дістався сморід. Після того як відео потрапило в соцмережі, за добу могильник накрили бетонними плитами та обгородили. Але тварин так і не прибрали.
«Може, і більше сотні є. Я ж кажу, якщо ми дивимося зверху на неї – ми одразу бачимо декілька десятків тварин. Скільки їх у висоту, ми не можемо сказати», – каже активіст Костянтин Бевзенко. Загородив яму місцевий фермер Сергій Буцько. Чоловік запевняє, попри те що вирощує тварин, скотомогильник не його: «Ні, не мої свині. У мене є угода, укладена з підприємством, яке на утилізацію, є договір, екологічні карти, все це у мене розписано».
Ще одне звалище тварин виявили в занедбаній фермі сусіднього села Перервинці. Кілька днів тому яму засипали землею. Цю територію орендує зернова компанія «Я тут нещодавно працюю, нічого вам не скажу. Може, тут пасли худобу люди, може, що впало – то ми його взяли, загорнули, щоб воно туди не ці… Це не скотомогильник», – запевняє представник компанії Олександр Кравець. Драбівські чиновники про виявлені скотомогильники вперше почули кілька днів тому.
«Ми точно не знали і не чули, в нас такої інформації немає. В районній державній адміністрації ніяких дозволів нікому не давали», – звітує начальник управління агропромислового розвитку Драбівської РДА Віктор Хрущ. На місцях скотомогильників планують побувати представники Держпродспоживслужби. Задля протидії спалахам інфекційних захворювань місце захоронення тварин має бути розташоване в санітарній зоні й облаштоване за всіма правилами.
«Він повинен бути обнесений парканом, повинен бути обкопаний ровом, шириною не менш як 1,5 м, повинна бути саме на біотермічній ямі кришка, яка закривається на замок, зверху облаштований навіс і бетоноване дно», – перераховує начальник ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області Юрій Квас. Щоправда, з’ясувати, чиї це скиди, вдасться, лише якщо на тушах є чіпи. Правоохоронці ж готові відкрити провадження, після того надійде заява із Держпродспоживслужби.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що двоє ділків організували на Черкащині підпільний алкогольний цех.
В річці чумгак дохлі карасі від остапівки до ковтунівки