Активізація атлантичних циклонів, траєкторія яких зміщується на північні райони України, у поєднанні із вторгненням арктичного холоду призведуть до ускладнення погодних умов та зниженню температури повітря на Черкащині.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Вже сьогодні погоду Черкащини формуватимуть атмосферні фронти нового циклонічного вихору «COSTA», які проявлять себе опадами та посиленням вітру до небезпечних 15-20 м/с. Цікаво те, що температура зазнає аномального ходу. Вночі буде тепло +3..+5°, а вже в обідні години температура почне знижуватися до мінусових значень. На окремих ділянках доріг можлива ожеледиця.

Надалі надходження арктичного повітря продовжиться, температурний фон знизиться до кліматичних значень січня.

3-5 січня - часом невеликий мокрий сніг та сніг. Температура вночі 5-10° морозу, вдень 2-7° морозу.

Проте, такий морозний стрес буде нетривалим. Вже 6 січня, на Водохреще, вдень прогнозується відлига до 2° тепла, тож міцного льодового покриву на водоймах регіону чекати не варто.

За прогностичними моделями, із 7 січня розраховуємо на вихід південного циклону із комплексом небезпечних зимових явищ, а з 12 січня більш потужне похолодання.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що 7 «шахедів» та 2 ракети знищили оборонці над Черкащиною.