За словами начальника відділу освіти Надії Голди процедуру ліквідації школи в Луці розпочато вже давно, адже свою діяльність вона призупинила ще в 2016 році, і на сьогодні існує лише «на папері» як юридична установа. Однак, з Конончанською гімназією – ситуація складніша.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
«Намагання закрити гімназію були неодноразово ще в попередніх власників – Канівської районної ради. Справа в тім, що заклад, розрахований на 120 учнів, на сьогодні нараховує лише 44. Однак, і з них лише 19 проживають безпосередньо у Конончі. Всіх інших – довозять з інших населених пунктів – Михайлівки, Хмільни, Хутір-Хмільни, Гамарні, Пекарів… Така ж ситуація і в дошкільному навчальному закладі, що функціонує при школі, та з педагогічним колективом. У Конончі мешкає тільки директор закладу. Вже сьогодні утримання Конончанської гімназії становить 4,1 млн. грн. в рік. У перспективі прогнозується подальше зменшення шкільного контингенту. Тож на наступний рік ця сума зросте до 5 млн.грн. І є загроза, що ці 5 млн.грн. доведеться вишукувати саме в місцевому бюджеті. Фінансування з держави може призупинитися, оскільки кількість дітей саме в Конончі та Гамарні недостатня. З 1 вересня 2021 року їх буде всього 25 на всі функціонуючі в закладі класи», – зауважила Надія Голда.
Питання про ліквідацію освітнього закладу приймає власник – тобто Канівська міська рада, але перед цим питання виноситься на громадське обговорення.
«Треба визнати – будівля практично в ідеальному стані. Там замінено всі вікна, багато чого зроблено… Тож і його подальшу долю також треба визначити, щоб приміщення не занепало», – зауважила Надія Голда.
В ході заходу депутати розглядали й варіанти, як залишити школу діючою, але не за такими масштабними витратами. Така можливість є – відкривши на базі Конончанської гімназії для 1-9-х класів школу початкової ланки (для 1-4 класів), шляхом переведення дітей з інших шкіл, з тої ж Хмільни, наприклад, до Конончі. До слова, відстань від Конончанської гімназії до Хмільнянського ліцею складає 2 км. Утім, в Хмільні приміщення також комфортне, тепле, має всі умови. Тож батьки не погоджуються переводити своїх дітей до іншого закладу.
«Залишити ж ситуацію такою, як вона є сьогодні, – це бути готовими повністю утримувати діяльність закладу. Ціна питання – 5 млн.грн. Це по 100 тис.грн. на 1 дитину в рік. І це лише утримання закладу без будь-якого розвитку та ремонтних робіт на майбутнє. Тому треба вести діалог з громадами і спільно шукати шляхи вирішення спільної проблеми», – наголосив Канівський міський голова Ігор Ренькас.
Відтак, розглянувши питання, більшість депутатів погодилися, що ситуація потрібує детального вивчення та вирішення разом з жителями цих сіл. Таким чином за проєкт рішення, яким, власне, розпочинається процес ліквідації навчальних закладів у Луці та Конончі проголосували 16 депутатів, 8 – утрималося. Наступний етап процедури – громадське обговорення.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за сприяння МХП у Канівській школі №3 оновили меблі в їдальні (фото).
У четвер, 31 липня відбудеться чергове засідання сесії Канівської міської ради. Про це повідомляє Kanos із посиланням…
Дорожньо-транспортна пригода сталася 17 липня близько 16.00 години у селі Мошни Черкаського району. Про це…
Канівців разом із рідними запрошують долучатися до забігу, а також взяти участь у ярмарці та…
Прокурори Черкаської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт відносно мешканця м. Черкаси за фактом одержання неправомірної вигоди…
Про одного постраждалого наразі відомо через російську атаку по Каневу. Про це повідомляє Kanos із посиланням на…
У Канівській громаді триває ліквідація наслідків ранкової атаки. Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію очільника…
View Comments
На преміях чиновників економте, а не на дітях.
І пів року не минуло як обіцянки кандидатів в депутати Голди, Ренькаса і його немолодої команди не закривати сільські школи стали цяцянками. Що , дурні, пораділи? Проголосували?
В одну школу поставити Яковіну директором, в іншу Году. Нехай наводять лад
Моя донька ходила в Межиріцьку школу і я відверто хочу сказати, що там потрібно змінити директорку. Те що Оксана сестра Якименка, це й так все село знає, але щоб бути директором, дійсно достойним, грамотним директором мало бути сестрою місцевого рішала-афериста. Коли на шкільних заходах Оксана відкриває рота і починає щось говорити, стає соромно всьому колективу. Ну не її це посада, не її (((
А чия? Ваша? Не пишіть дурниць.Якщо є претензії до директорки- скажіть прямо ,в очі,а не дописами.
Я уявляю ,що буде моєму сину коли я скажу в очі.
Далеко тобі, ОЛЕСЮ, до Оксани, ой далеко.
Шановні жителі села Кононча коли Голда сказала, що закриє школу, то вона її таки закриє, не цікаво їй шукати вихід з ситуації, якщо нема їй з цього вигоди. Кононча-Ласкаво просимо в обійми Канева!!!!!
Коли був депутат Голуб він до нас приїздив в село і в школу і не один раз.А хотілося б почути і побачити Ренькаса в нас в селі, щоб він сказав свою думку стосовно закриття школи, але я думаю, що це не реально, йому начхати на думку громади.Приїздила до нас Голда, відверто сказати враження в людей про неї таке, ЗНАХАБНІЛА БАБА!!! Не буде діла- закриють нашу школу. Краще б ми приєднались до Степанець.
Так Голуб і зробив нам школу! І вікна замінені, і спортивна зала, і дитяча площадка... а що зробили Голда та Ренькас? Молимося аби Голуб скоріше повернувся би. Він точно не дав би закрити нашу рідну школу.
Мовчіть далі і чекайте, що хтось вам допоможе.
У Ренькаса хворе серце, він скоро зново піде на лікарняний і в ОТГ знову запанує безлад. І під цей шумок Голда закриє школу в Конончі, а Ренькас в цій ситуації буде ні причому, Характеру в нього не вистачить брати на себе відповідальність.
Єдиний хто хоть трішечки думає про місто- це Володимир Святелик. Але нажаль і йому скоро лапті сплетуть.
Ха-ха-ха, святелик піклується, не смішно навіть. Це жесть.......
Це голова канівських корупціонерів разом з ренькасом
Запомніть одне. Хто що думає робить, купляти у Пекарівсько-Межирічському напрямку повинен погодити свої дії з Якименком
Не потрібно нам у Гамарню Яковіну директорм школи ставити. У нас хабарі не дають, Тетяна Яковіна живе лише за рахунок хабарів
А за що Яковіній давати хабарі, нема за що.Друге діло Голда Надія Анатоліївна, ось тут про хабарі можна годинами розповідати, хочеш в дитсадок виховатилем влаштуватись 500 у.о. приготуй, хочеш медсестрою, чи може помічником вихователя 300 у.о. приготуй. Хочеш втриматись на посаді носи кожного місяця "дань".