За словами начальника відділу освіти Надії Голди процедуру ліквідації школи в Луці розпочато вже давно, адже свою діяльність вона призупинила ще в 2016 році, і на сьогодні існує лише «на папері» як юридична установа. Однак, з Конончанською гімназією – ситуація складніша.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

«Намагання закрити гімназію були неодноразово ще в попередніх власників - Канівської районної ради. Справа в тім, що заклад, розрахований на 120 учнів, на сьогодні нараховує лише 44. Однак, і з них лише 19 проживають безпосередньо у Конончі. Всіх інших – довозять з інших населених пунктів – Михайлівки, Хмільни, Хутір-Хмільни, Гамарні, Пекарів… Така ж ситуація і в дошкільному навчальному закладі, що функціонує при школі, та з педагогічним колективом. У Конончі мешкає тільки директор закладу. Вже сьогодні утримання Конончанської гімназії становить 4,1 млн. грн. в рік. У перспективі прогнозується подальше зменшення шкільного контингенту. Тож на наступний рік ця сума зросте до 5 млн.грн. І є загроза, що ці 5 млн.грн. доведеться вишукувати саме в місцевому бюджеті. Фінансування з держави може призупинитися, оскільки кількість дітей саме в Конончі та Гамарні недостатня. З 1 вересня 2021 року їх буде всього 25 на всі функціонуючі в закладі класи», - зауважила Надія Голда.

Питання про ліквідацію освітнього закладу приймає власник – тобто Канівська міська рада, але перед цим питання виноситься на громадське обговорення.

«Треба визнати - будівля практично в ідеальному стані. Там замінено всі вікна, багато чого зроблено… Тож і його подальшу долю також треба визначити, щоб приміщення не занепало», - зауважила Надія Голда.

В ході заходу депутати розглядали й варіанти, як залишити школу діючою, але не за такими масштабними витратами. Така можливість є – відкривши на базі Конончанської гімназії для 1-9-х класів школу початкової ланки (для 1-4 класів), шляхом переведення дітей з інших шкіл, з тої ж Хмільни, наприклад, до Конончі. До слова, відстань від Конончанської гімназії до Хмільнянського ліцею складає 2 км. Утім, в Хмільні приміщення також комфортне, тепле, має всі умови. Тож батьки не погоджуються переводити своїх дітей до іншого закладу.

«Залишити ж ситуацію такою, як вона є сьогодні, - це бути готовими повністю утримувати діяльність закладу. Ціна питання - 5 млн.грн. Це по 100 тис.грн. на 1 дитину в рік. І це лише утримання закладу без будь-якого розвитку та ремонтних робіт на майбутнє. Тому треба вести діалог з громадами і спільно шукати шляхи вирішення спільної проблеми», - наголосив Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Відтак, розглянувши питання, більшість депутатів погодилися, що ситуація потрібує детального вивчення та вирішення разом з жителями цих сіл. Таким чином за проєкт рішення, яким, власне, розпочинається процес ліквідації навчальних закладів у Луці та Конончі проголосували 16 депутатів, 8 – утрималося. Наступний етап процедури – громадське обговорення. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за сприяння МХП у Канівській школі №3 оновили меблі в їдальні (фото).