Показовим є факт вибуття з державної власності із порушенням чинного законодавства близько 65 гектарів  лісів в адміністративних межах Бобрицької сільської ради, що на Канівщині, вартість яких на сьогодні перевищує 1,5 млрд грн.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію прокуратури Черкаської обласної прокуратури.

За матеріалами досудового розслідування прокурори Черкаської обласної прокуратури встановили, що у 2005 році близько 40 земельних ділянок лісового фонду були незаконно передані у власність громадян з вини місцевих органів виконавчої влади.

Згодом усі ці громадяни відчужили отримані земельні ділянки на користь одного з державних високопосадовців, екс-віце-прем’єр-міністра часів президентства Віктора Януковича, та члена його родини.

Таким чином одна сім’я стала одноосібним власником значного масиву канівських лісів.

З метою захисту інтересів держави органи прокуратури звернулися до суду з позовом про визнання недійсним розпорядження Канівської районної державної адміністрації про надання вказаних земельних ділянок та витребування їх з приватної власності.

Після неодноразового перегляду справи судами різних інстанцій, незаконне розпорядження про надання громадянам спірних земель лісового фонду скасував Черкаський апеляційний суд, який також постановив рішення про їх витребування у державну власність.

Водночас, у 2022 році Верховний Суд, залишивши в силі рішення Черкаського апеляційного суду про визнання незаконним розпорядження Канівської райдержадміністрації, скасував судове рішення в частині витребування земельних ділянок через зміну судової практики щодо способу захисту порушеного права у спірних правовідносинах.

Продовжуючи відновлювати право держави на землі лісового фонду, прокуратура наприкінці 2022 року звернулася до суду з новим позовом про скасування державної реєстрації щодо права приватної власності на зазначені землі та зобов’язання Валерія Хорошковського і його дружину повернути незаконно набуті земельні ділянки Черкаській обласній державній адміністрації.

Наразі Канівський міськрайонний суд погодився з доводами прокурора та задовольнив позов у повному обсязі.

Вірогідно, що прийняте судове рішення відповідачі оскаржуватимуть, натомість позиція прокуратури є незмінною – ліси мають належати Українському народові. Саме це відстоюватиме Черкаська обласна прокуратура у разі перегляду справи судами вищих інстанцій.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що очільник Черкащини розповів про «ждунів руського міра» та внутрішніх ворогів.