77 «будиночків на колесах» з усієї України приїхали на щорічну зустріч караванерів, яка цьогоріч відбулася у селі Ліпляве на Канівщині.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію із сайту Суспільне.

За словами співорганізатора з’їзду Ернеста Коваленка, відпочинок у «будиночках на колесах» за період карантину став популярним серед українців.

Аркадій Романенко приїхав на з’їзд караванерів із Дніпра. Він подорожує у будинку на колесах разом із дружиною та двома собаками шостий рік поспіль: «Мій дім, я як равлик, він зі мною будь-де. Я в Карпатах був, був я десь на морі, був у лісі».

На Черкащину з'їжджались караванери

Як пояснив Аркадій Романенко, в автобудинку є все необхідне для проживання: душ, туалет, гаряча та холодна вода.

«Під диваном у нас находиться бак, у цьому баці 300 літрів питної води, якою можна купатися, готувати. Знизу також є бак на понад 200 літрів, але не питної води», — пояснив чоловік.

Аби приготувати, їжу використовують мікрохвильову піч або пательню. Мають обігрівач та холодильник, додав Аркадій:

«Є чотири сонячні батареї на даху, десь під 600 Вт, а також два потужних акумулятори».

На Черкащину з'їжджались караванери

А ось Сергій Черепанський з родиною приїхав із міста Коростишів, Житомирської області. Вони подорожують другий рік, а все починали із саморобного будиночка-буса:

«Об’їздили пів України і так трапилося, що ми купили заводського кемпера, то ми вже побували і за кордоном, і цього року в Греції були, по Україні їздили».

За словами Сергія, такий формат будинку розв'язав постійну проблему в подорожах — де переночувати:

«Ми пробували автономно виїхати. На три дні ми можемо бути забезпечені водою, електрикою завдяки сонячним батареям».

На Черкащину з'їжджались караванери

Співорганізатор заходу Ернест Коваленко розповів, традиція щорічно зустрічатися з’явилася ще десять років тому. Раніше караванери збиралися на Закарпатті та в Миколаївській області, а цьогоріч обрали Черкащину, через географічно зручне розташування.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вже завтра у Канів може приїхати Володимир Зеленський.