5 червня відзначали у світі відзначали День охорони довкілля. Офіційно його було засновано ще в 1972 році Генеральною асамблеєю ООН з метою  привернення уваги світової громадськості до проблем довкілля.

Не секрет, що нині ця тема набула ще більше актуальності – для всіх країн та для будь-яких напрямів діяльності людства. Тож кожен на своєму місці та всі разом ми маємо дбати про природу й світ навколо!

Реалізовує свою діяльність з охорони довкілля й ПрАТ «Миронівська птахофабрика». Задля цього на підприємстві діє відділ з охорони навколишнього середовища, який вже близько 10 років очолює кваліфікований та досвідчений фахівець – Світлана Ніколаєнко.

За словами Світлани Миколаївни, екологічну діяльність підприємства можна умовно розділити на внутрішню та зовнішню.

Питання правильного поводження з відходами,  контролю використання води, викидів в атмосферне повітря тощо – все це перебуває у сфері відання головного еколога підприємства. Задля цього здійснюється постійний моніторинг роботи підрозділів птахофабрики: «Головним дороговказом для нас, як екологічно відповідального бізнесу, є чітке дотримання природоохоронного законодавства України та діяльність у відповідності до отриманих дозвільних документів за тими чи іншими напрямами», – зауважує Світлана Миколаївна.

Стосовно ж теми відходів, то варто відзначити, що всі органічні відходи, що з’являються в результаті виробничого процесу, спрямовуються на переробку. Далі вони використовуються як надзвичайно затребувані продукти на україснькому ринку та для продажу закордон. Крім того, окремі відходи використовуються в якості сировини для виготовлення органічних добрив.

Щодо неорганічних відходів, то як зауважує еколог, на них теж можна й потрібно заробляти: «За підсумками І кварталу 2021 року завдяки продажу відходів  – металів, дерева, полімерів, макулатури тощо, підприємство отримало близько 250 тис грн. чистого прибутку».

Окремої уваги вартатак звана зовнішня екологічна діяльність «Миронівської птахофабрики». Як підкреслює Світлана Миколаївна, її основний вектор – взаємодія з громадами присутності та спільна реалізація корисних ініціатив:

–  Наші партнери – це сільські громади Канівщини, а також Канівський природний заповідник. Щороку з кожним із них ми розробляємо та затверджуємо план заходів та поступово разом втілюємо його в життя. Значною мірою ця робота стосується екологічної освіти й виховання дітей, сприяння розвитку правильних екологічних звичок тощо. І це логічно, адже саме в шкільному віці підростаюче покоління починає усвідомлювати важливість турботи про довкілля та формує загалом розуміння теми екології.

Коментуючи вже реалізовані у 2021 році проєкти, еколог відзначила їх користь для громад: «Для шкіл Бобрицької громади ми передали кулери, що сприяє безперебійному забезпеченню дітей чистою та якісною питною водою. Нещодавно нагородили переможців екологічного фотоконкурсу у Литвинці, а днями збираємося фіналізувати частину спільних заходів зі Степанецькою та Ліплявською громадами. Крім того, маємо ряд втілених у життя ініціатив із заповідником – наприклад, спільно виготовили інформаційні стенди про «Червону книгу» для міських шкіл тощо».

На зображенні може бути: 1 особа та дерево

На зображенні може бути: 6 людей та у приміщенні

На зображенні може бути: 5 людей, люди стоять та у приміщенні

На зображенні може бути: 17 людей, дитина, люди стоять та у приміщенні