У Шевченківському національному заповіднику незабаром відкриється виставка філателістичної колекції, яку її власник подарував музею.

Про це пише «Kanos» із посиланням на інформацію працівників Шевченківського національного заповідника.

Так, 18 червня о 13-00 у вестибюлі музею Тараса Шевченка (ІІ поверх) відбудеться урочисте відкриття виставки філателістичної шевченкіани, подарованої українцем Георгієм Георгіадісом із Республіки Кіпр, Шевченківському національному заповіднику.

Власник філателістичної колекції, який ще з дитинства зацікавився поштовими картками та марками, родом з Чигиринщини. З часом його захоплення переросло у справу всього життя. Майже сорок років він збирав, досліджував, систематизовував та оформлював власну філателістичну колекцію.

З 1971 року основою його колекції стала філателістична Шевченкіана. У рік відзначення 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка колекціонер вирішив подарувати свою колекцію Шевченківському національному заповіднику.

Впродовж 2015-2016 рр. автор передав дві колекції конвертів і поштівок. Перша - з спецпогашеннями (1961 – 2004), здійсненими на батьківщині Тараса Шевченка (с. Шевченкове Звенигородського району), місці його поховання (м. Канів), а також Києві, Харкові, Станіславі, Ленінграді, Москві, Томську. У другій колекції - конверти з марками із серії «200-річчя з дня народження Тараса Шевченка», «Натхненні Кобзарем» з репродукціями мистецьких творів художників-лауреатів Шевченківської премії та спецпогашеннями в Україні та за кордоном.

Представлена на виставці колекція налічує понад 600 унікальних предметів музейного значення, пов’язаних з іменем Тараса Шевченка: поштові штемпелі домарочного періоду Росії, поштові штемпелі і марки Росії (1858-1865), поштові марки царської Росії (1913-1917), поштові марки і блоки України, поштові марки СРСР, марки і конверти зарубіжних країн, поштові конверти та поштові картки України зі спецпогашеннями, картмаксимуми СРСР та Росії, зчіпки марок України з купонами та інші поштові відправлення.

У колекції більше десяти речей, які оцінюються в категорії раритетів як RR.На стендах експонуються унікальні зразки поштових відправлень домарочного періоду. Це аркуші з текстом листа, що надсилається без конверта. На ньому поставлені відмітки, вказані адреси і поставлені штемпелі. У колекції – поштові відправлення з Житомира, Кам’янця-Подільського, Черкас, Чигирина, Києва, Москви (1843-1851, 1855), С.-Петербурга (1839, 1841,1845, 1858,1860, 1861), Орла (1861) з залишками сургучевих печаток та без них. Є також чотири марки Пошти Російської імперії (1913).

Особливо рідкісними у колекції є поштові марки Української Народної Республіки, випущені у Відні (1920) у серії «Віденська марка». Але ці марки не були у поштовому обігу. У 2010 році Пошта України випустила поштовий блок «90 років поштовим маркам Української Народної Республіки».

У колекції також представлені марки, видані та проштамповані у Польщі, Угорщині, Чехословаччині, Болгарії, Румунії, Німеччині, Великобританії, Італії, Франції, Австрії, США, Канаді, присвячені ювілеям геніїв світової культури. У 2011 році Георгій Георгіадіс презентував колекцію «Сторінки життя Великого Патріота» на всесвітньому філателістичному сайті, де представлено філателістичні колекції більше 60 країн світу.