Сьогодні під час робочої зустрічі міського голови Ігоря Ренькаса та Яблунівського сільського голови Віктора Огородніка було підписано Меморандум про взаємодію та співробітництво між двома громадами.

Про це інформує «Kanos» із посиланням на сайт Канівської міської ради.

У межах підписаного документу, який набрав чинності відсьогодні, передбачається об’єднання зусиль влади Канева та Яблунева для забезпечення стабільного соціально-економічного та культурного розвитку територіальних громад, реалізації спільних проектів та утворення у перспективі  Канівської об’єднаної територіальної громади.

В додатку до Меморандуму міститься перелік заходів сільської територіальної громади щодо розвитку соціально-економічної інфраструктури та культурного співробітництва в разі об’єднання територіальних громад, який передбачає проведення ремонту сільського будинку культури, капітального ремонту дороги від Яблунева до зупинки, збільшення кількості рейсів пасажирського сполучення «м.Канів – с.Яблунів», відновлення вуличного освітлення, встановлення близько 40 нових ліхтарів на центральних вулицях села, а також збереження Яблунівського навчально-виховного комплексу.

Також місто зобов’язується забезпечувати Яблунів послугами із благоустрою, зокрема вивозу сміття та скошування трави.

Крім того, за ініціативи Яблунівського сільського голови Віктора Огородніка до тексту Меморандуму було включено пункт, відповідно до якого, розпоряджатися землями сільської громади будуть виключно за погодженням з місцевою владою села.

Водночас міський голова Канева Ігор Ренькас наголосив, що громада Яблунева – перша із сіл Канівського району, яка зробила рішучі кроки для об’єднання територіальних громад із центром об’єднання у місті Канів.

«Минулого року вони ухвалили рішення про об’єднання територіальних громад. Наразі було підписано Меморандум про співпрацю, у ході напрацювання якого були враховані всі найважливіші потреби жителів Яблунева. Відповідна робота ведеться із головами інших сільських рад. Так, сподіваємось, що найближчим часом такі меморандуми вдасться укласти з головами Литвинця, Пекарів, Бобриці», - резюмував Ігор Олександрович.