Прокурори спеціалізованої екологічної прокуратури Черкаської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно 7 осіб, які у складі організованої групи розкрадали державні кошти, виділені на лісозаготівлю.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

Їм інкриміновано привласнення чужого майна, підроблення документів, які подаються для реєстрації фізичних осіб – підприємців, легалізацію майна одержаного злочинним шляхом, підроблення та використання підроблених документів, а також службове підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205-1, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України).

Слідством встановлено, що директор одного державних лісогосподарських підприємств Черкащини залучив дружину, родичів та підлеглих до реалізації схеми привласнення державних коштів.

Упродовж 2022 року державне підприємство укладало договори з надання послуг щодо лісозаготівлі, висаджування лісу, догляду та доповнення лісових культур, з підконтрольним приватним підприємцем.

Фактично всі ці роботи виконували працівники лісового господарства за допомогою техніки цього ж господарства.

Таким чином підконтрольній фізичній особі - підприємцю були безпідставно перераховані державні кошти на загальну суму 1,1 млн грн, які члени групи легалізували та привласнили.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснювали слідчі Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) ТУ ДБР, розташованого у місті Києві.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що екссільського голову, який заподіяв шкоди громаді на суму понад 1 мільйон гривень, судитимуть на Черкащині.