У період дії воєнного стану пацієнту з симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ можуть оформити тимчасову непрацездатність на п’ять календарних днів дистанційно.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОВА.

При цьому, якщо дію медвисновку про тимчасову непрацездатність потрібно буде продовжити на період понад п’ять календарних днів – пацієнт обов’язково має з’явитися на особистий прийом до лікаря.

Пацієнт має змогу звернутися до лікаря за допомогою засобів телефонного зв’язку, інтернет-телефонії або засобів телемедичного зв’язку, а лікар на підставі звернення та опитування пацієнта відкриє медичний висновок про тимчасову непрацездатність.

Це не нова норма, вона вже діяла під час пандемії. МОЗ впроваджує зміни для спрощення взаємодії пацієнта з лікарем і мінімізації проявів самолікування. Наказ МОЗ: https://bit.ly/3tREuWg

 Для призначення лікування лікар може також дистанційно виписати електронний рецепт. Навіть перший електронний рецепт відтепер можна отримати без особистого прийому. (https://bit.ly/400wtd2)

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що один чоловік, який провалився під лід у Черкасах, загинув, ще одного вдалося врятувати.