У вересні інспектори праці провели низку інспекційних відвідувань і виявили незадекларованих працівників на підприємствах, що здійснюються діяльність у Черкаському, Золотоніському, Уманському, Канівському та інших районах області.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Управління Держпраці у Черкаській області.
До роботодавців, які порушили вимоги Кодексу законів про працю України в частині прийняття працівника на роботу, буде вжито заходи щодо притягнення до адміністративної та фінансової відповідальності.
З метою попередження використання нелегальної найманої праці, фахівці Управління Держпраці провели у 2020 році масштабну інформаційну кампанію, до якої залучили роботодавців і працівників області. Під час кампанії роз’яснювальними заходами охоплено понад 7,5 тис. суб’єктів господарювання.
Під час зустрічей з працівниками підприємств, установ, організацій інспектори праці Управління наголосили на перевагах офіційного оформлення трудових відносин з роботодавцем відповідно до вимог трудового законодавства.
Інформацію про використання неоформленої найманої праці отримано в ході реагування на звернення (скарги) працівників про порушення роботодавцем їх трудових прав. Відтак, Управління закликає роботодавців Черкащини належно оформлювати трудові відносини з працівниками, дотримуватися вимог чинного законодавства при використання найманої праці, укладанні цивільно-правових угод.
За допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час при його повній зайнятості на підприємстві, виплату зарплат «у конверті» юридична особа або ФОП на І-ІІІ групі оподаткування отримають попередження. Підприємство/підприємець на ІV групі або загальній системі оподаткування за використання праці неоформленого працівника сплатять штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат – 50 тис. гривень.
У разі повторного виявлення неоформленого працівника протягом двох років з часу попередньої перевірки підприємцю/юрособі доведеться сплатити 30 мінімальних заробітних плат – 150 000 гривень.
За недопущення до проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених працівників та виплати зарплати «у конвертах» штраф становить 16 мінімальних заробітних плат – 80 000 гривень.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що фахівці Держпродспоживслужби перевірили освітні заклади щодо створення безпечних умов.