Під час чергового засідання сесії Канівської міської ради на розгляд депутатів виносили проєкт рішення щодо програми відшкодування різниці в тарифах на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у 2024 році.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
Відповідно до проєкту рішення, необхідність прийняття програми зумовлена тим, що з метою зменшення фінансового навантаження на населення під час воєнного стану, адміністрація КП «Управління ВКГ» запропонувала залишити тарифи для населення на рівні 2023 року, а вони суттєво менші від економічно обґрунтованих.
У разі встановлення органом місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, орган, який їх затвердив, зобов’язаний відшкодувати, з відповідного місцевого бюджету, виконавцю різницю між встановленим розміром тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг.
Відшкодування різниці в тарифах на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, для населення можливе коштом бюджету Канівської міської ради за умови прийняття відповідної програми.
Під час обговорень цієї програми депутат Олександр Коляда звернув увагу на нераціональне використання питної води закладами освіти міста, а голова «бюджетної» комісії Володимир Коржов акцентував на невідповідній якості питної води і наголосив на необхідності покращення послуг «водоканалу» для споживачів.
Натомість міський голова Ігор Ренькас повідомив, що міська влада розуміє проблеми, пов’язані із питаннями тарифів і якості питної води.
«Місяць чи два й у нас знову будуть проблеми з цим підприємством. Тарифи зараз зовсім не людські і вони не будуть зменшуватися. Якщо брати до уваги якість, то над нею треба працювати і вкладати фінансові ресурси. І це не 300-400 тисяч гривень, а мільйони для того, щоб зробити станцію очищення води. Зауважу, у нас вода питної якості. Вона постійно перевіряється у лабораторіях і ніяких зауважень до її якості і складу нема. Можливо, є проблеми локального характеру, тому є прохання до очільника водоканалу розібратися у ситуації», - наголосив Ігор Ренькас.
Заступниця міського голови Галина Москаленко, повідомила, що КП «Управління ВКГ» минулого року не використовувало кошти інвестиційної програми підприємства, яка могла б покращити якість наданих послуг. Натомість кошти спрямували на те, щоб розрахуватися із заборгованістю за електроенергію, яка склала понад 3 млн грн.
Утім, навіть після обговорень відповідної програми депутатам не вистачило необхідної кількості голосів, щоб її погодити. У майбутньому це може призвести до приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня і відповідно їх зростання для споживачів. Це пов’язано зі зміною вартості складових тарифу, серед яких: зростання мінімальної заробітної плати, витрати на енергоносії, паливно-мастильні матеріали та запчастини тощо.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що тимчасово припиниться водопостачання у декількох будинках у центрі Канева.
А що, не вистачає грошей? А не пробували переглянути штатний розпис? Оптимізувати з десяток високооплачуваних нероб. Може вам список надати, бо самим повилазило? Чогось у нас тільки нещасну освіту постійно оптимізують, а комунальники на тарифах живуть ще по совєцьки.