Червень 2024 підійшов до свого екватора із середньою температурою на 3° тепліше за клімат та надто нерівномірними дощами від 3 до 56 мм. Проте, вже завтра погода зміниться.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

У середній тропосфері розпочалася перебудова синоптичних процесів, тому у вихідні, 15-16 червня, нас чекає черговий погодний сюрприз.

У південних широтах набирає сили циклонічний вихор, який закриє небо щільними хмарами та викличе дощі із загальною кількістю за добу близько 5–15 мм. Проходження атмосферних фронтів зумовить грозо-зливо небезпечну ситуацію.

З урахуванням того, що фронт має теплі та холодні ділянки, йому все одно коли заряджати атмосферу енергією. Тобто зливи можуть бути як у нічні, так і денні години. Дуже велика ймовірність, що місцями вони будуть значні. Вплив інтенсивних грозових осередків може супроводжуватися градом та шквалами.

Така погода обмежить приплив сонячної енергії і температурний фон виявиться на 1-3° холодніше клімату. Температура вночі 12-17°, вдень 22-27°. Атмосферний тиск коливатиметься, що звичайно негативно впливає на самопочуття метеозалежних людей.

У понеділок, 17 червня, циклон відійде за межі України. На фоні зростання атмосферного тиску грозова діяльність послабиться, температурний фон суттєво не зміниться.

За попередніми прогностичними розрахунками, у вівторок, 18 червня, до керування погодою приступить антициклон і червень швидко виправить ситуацію задавши прискорений темп температурному фону: вночі 15-20°, вдень 24-29°.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що погіршення погодних умов та короткочасні грозові дощі прогнозують на Черкащині.