Інспектори роти з охорони водних об’єктів управління патрульної поліції в Черкаській області та працівники Державної екологічної інспекції Центрального округу під час патрулювання акваторії річки Дніпро, у п’яти кілометровій зоні Канівською ГЕС, виявили браконьєрів, які здійснювали вилов риби одним із найжорстокіших методів вилову риби – методом багріння.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Патрульної поліції Черкаської області.

Під час огляду човна, у якому перебувало двоє чоловіків,  інспектори виявили мішки зі свіжовиловленою рибою виду сом – 29 шт., судак – 3 шт., а також заборонені знаряддя лову типу «драч», що є характерним для методу багріння. Такий спосіб лову, травмує велику кількість риби, яка так і не потрапляє до рук браконьєрів, а потім гине.

Сума збитків завданих державі становить 13 855 гривень.

На місце події патрульні викликали слідчо-оперативну групу Канівського відділу поліції. Заборонені знаряддя лову, човен та рибу вилучили.

Враховуючи завдану істотну шкоду та значну кількість виловленої риби вирішується питання про порушення кримінального провадження за ознаками статті 249 КК України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).

«Вилов здійснювався потрійним гачком! Такі потрійні гачки потрібні для браконьєрської рибалки «на драча» – коли спінінг різкими рухами смикають, намагаючись на дні зачепити гачок за рибу. На Канівській ГЕС – це «найпопулярніший» спосіб рибальства, бо тут на глибині риба збирається у величезні табунці.

Біда в тому, що гачок чіпляє рибу за живу плоть - бік, зябра, хвіст, і вона часто зривається з гачка, при цьому ранячи себе. Така риба фактично не має шансу вижити. Вона повільно вмирає, навіть не потрапивши в юшку. Втім, тутешню публіку це анітрохи не хвилює», - зауважив начальник управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександр Позняков.

May be an image of body of water

May be an image of body of water

May be an image of body of water

May be an image of body of water

Немає опису світлини.

Немає опису світлини.

May be an image of 1 особа

Немає опису світлини.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівчанку засудили за вирощування коноплі.