На зустрічі були присутні Канівський міський голова Ігор Ренькас, заступник міського голови Наталія Матінова, головний спеціаліст відділу освіти Наталія Внукова, педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти, а також активні представники учнівського самоврядування шкіл.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Канівська ОТГ разом з іншими 37 громадами України є активним учасником ініціативи «Громада, дружня до дитини», а також пройшла важливий етап підписання меморандуму в рамках програми. Меморандум окреслює порядок участі міста у глобальній ініціативі та передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Документ, зокрема, підтверджує і зобов’язання Канівської громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.

За результатами попередньої роботи було складено розгорнуту аналітичну доповідь, що охоплює аналіз становища молоді і дітей в громаді за 5 основними напрямками, зазначила Наталія Матінова. Також, вона озвучила результати опитування про становище прав і свобод дітей, яке проходило на сайті міської ради дещо раніше. Було висловлено думку про важливість врахування голосу дитини при напрацюванні основних рішень місцевої влади та відкритість для будь-яких ідей з боку молоді.

Учасники зустрічі акцентували увагу на відсутності комунікації між громадою і молоддю. Учні запропонували створити платформу для активної комунікації, розвитку партнерських дій та реалізації свого права бути почутим.

Жвава дискусія розгорнулася і з приводу відзначення стипендіями переможців обласних  олімпіад, адже це є важливий стимул для досягнення найкращих результатів їх учасників. Піднімалося питання і можливість запровадження учасників зустрічі брати участь в сесіях міської ради. Діти також виявили високу зацікавленість у створенні літературного гуртка.

Змістовним та активним був діалог між молоддю і міським головою Ігорем Ренькасом, учасники сміливо піднімали актуальні питання з життя школи і громади: про право на соціальні послуги, право на безпеку, протидію насильству, безпечний доїзд до навчальних закладів. Особливу увагу, молодь звернула і на проблеми наркоманії, алкоголізму та методи боротьби з ними.

По закінченню зустрічі міський голова подякував учасникам за  конструктивний діалог та участь у житті громади. І висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю в сфері реалізації всіх напрямків ініціативи «Громада, дружня до дитини».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі мітингують проти карантинних обмежень «червоної» зони (фото).