Нестабільні погодні умови у вигляді дощів, які останнім часом спостерігаються в Україні, підвищують ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з підтопленнями населених пунктів та сільськогосподарських угідь Канівської міської територіальної громади.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Відтак, учасники сьогоднішнього засідання комісії з питань ТЕБ та НС доповіли про ситуацію, що склалася в окремих населених пунктах Канівської громади та обговорили готовність профільних служб до роботи у режимі ліквідації наслідків весняного водопілля.

«Востаннє така надзвичайна ситуація виникала ще у 2013 році. Нині існує загроза підтоплення, тому маємо оперативно реагувати на відповідне явище», –  наголосив головуючий на засіданні Володимир Святелик.  

Присутній на засіданні заступник директора Канівської ГЕС Олександр Жорновий поінформував нині на гідроелектростанції вже вживають заходів задля стабілізації ситуації.

«Наразі у нас все під контролем. Графік скиду води затверджено до 16 квітня. Працюємо та робимо усе можливе», –  зауважив він.

Також під час засідання комісії були озвучені та уточнені межі вже наявних і потенційних зон затоплення населених пунктів та сільськогосподарських угідь Канівської міської територіальної громади.

«У районі 45-го та 47-го будинків по вулиці Героїв Дніпра вода доходить вже майже до дороги з набережної», –  повідомив присутнім Володимир Святелик.

За інформацією старост сіл громади, наразі у населених пунктах Кононча, Михайлівка, Межиріч, Лука підтоплено луги та фермерські угіддя.

«Люди про можливе підтоплення знають і як реагувати на нього також», –  поінформувала староста сіл Кононча і Гамарня  Ніна Матвієнко.

Разом з тим, староста села Пекарі Тетяна Корнієко повідомила, що у селі підтоплено приватні садиби та погреби.

Далі про готовність до ліквідації наслідків весняних паводків повідомив начальник 10 державної пожежно-рятувальної частини Дмитро Токар. Зокрема на озброєнні у надзвичайників наявне таке обладнання, як  автоцистерни, мотопомпи та човни.  

Насамкінець присутні затвердили склад оперативного штабу з ліквідації явищ надзвичайного характеру (начальник штабу – заступник міського голови Галина Москаленко) та план заходів, щодо їх усунення.

«У цій ситуації найголовніше – узгодженість дій між усіма структурами і чіткі дії на упередження можливих негативних наслідків весняного водопілля», –  підсумував Володимир Святелик.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що надзвичайники врятували чоловіка, який переплив до острова та через переохолодження не зміг повернутися.