Майже 6 млн грн отримають 15 адаптивних спортивних клубів у громадах 8 областей України. Експерти конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Нестримні» обирали проєкти-переможці з-поміж 117 заявок. Від початку старту конкурсу було заплановано підтримати 10 адаптивних клубів. Однак, на етапі розгляду до проєкту «Час діяти, Нестримні» доєдналися інші благодійники, які збільшили бюджет конкурсу.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби МХП – Миронівська птахофабрика.

З початку року в Україні вже запрацювало 30 адаптивних спортивних  клубів, де люди з інвалідністю, зокрема й ветерани,  можуть займатися спортом, долучатися до місцевої спортивної спільноти та бути її активною частиною. Разом із переможцями конкурсу «Час діяти, Нестримні» таких клубів стане 45. Збільшення кількості подібних закладів допоможе у формуванні культури здорового способу життя серед жителів громади. 

«В Україні успішно функціонують понад 30 адаптивних клубів, у яких люди з пораненнями займаються спортом та оздоровчою руховою активністю. Ця ініціатива є важливим кроком до безбарʼєрності та піклування про осіб із бойовим досвідом, осіб з травмами та інвалідністю. Ми плануємо збільшувати кількість адаптивних клубів по всій Україні, адже спорт та рухова активність допомагають людям у процесі реабілітації», - відзначив очільник Міністерства молоді та спорту України Матій Бідний.

На зображенні може бути: 3 людини та борода

«Коли  йдеться про адаптивний спорт, ми маємо розуміти, що це не лише про фізичну форму та здоров'я, але й  про підтримання ментального стану в нормі, про повернення  відчуття власного тіла, власної сили та спроможності, про формування міцного кола однодумців, відчуття «своїх» поруч», - зауважила радниця-уповноважена Президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна.

У результаті конкурсу «Час діяти, Нестримні» 15 містечок і сіл отримають фінансування в розмірі до 400 тис. грн, залучивши від своїх громад як власний внесок від 200 тис. грн. Частину коштів спрямують на придбання спортивного інвентарю, частину – на заробітну плату тренера, решта піде на облаштування простору. 

На зображенні може бути: 3 людини та борода

 «Цей проєкт не лише про відкритість громад до людей з інвалідністю та ветеранів, а й про вміння домовлятися та шукати партнерів. Адже «Час діяти, Нестримні» – насамперед проєкт про партнерство та пошук співфінансування. Значна частка проєкту – внески громади та зацікавлений місцевий бізнес, депутатський корпус та проактивні жителі громади. З усіма треба домовитися, комунікувати та зацікавити ідеєю. Проте перемагає той, хто не зупиняється перед труднощами, а йде вперед. Тому ті, кого відібрали експерти, отримають не лише фінансування, а й підтримку своєї громади, бо спільно зроблена робота об’єднує як ніщо інше», - резюмував директор Благодійного фонду «МХП – Громаді» Олександр Пахолюк.

До бюджетування конкурсу долучився також Благодійний фонд імені Федора Шпига, який підтримує спортивні ініціативи й популяризує спорт серед дітей та молоді. Тож замість 10 проєктів вдалося підтримати 15. 

На зображенні може бути: 1 особа та текст

«На одній із зустрічей українських організацій громадянського суспільства вдалося знайти однодумців та збільшити кількість підтриманих проєктів силами ще одного фонду – Фонду імені Федора Шпига. Отже, спроможність конкурсу збільшилася, зросла також кількість адаптивних клубів, які також зі свого боку підтримає БФ «МХП-Громаді». Це вкотре доводить, що партнерство бізнесу, громади і влади – те, що дає синергію», - зазначила Голова Ради розвитку громад Благодійного фонду «МХП – Громаді» Тетяна Волочай.

«Сьогодні наша держава має бути як ніколи сильною та витривалою, і це стосується кожного українця. Такі якості можна виховати через фізичне виховання та спорт, адже вони, крім того, допомагають людям розвивати самодисципліну, наполегливість та силу волі. Це все формує здорову націю. Тому ми зацікавлені в тому, щоб спорт був доступним для всіх без винятку – хто хоче бути в русі, жити активним життям і надихати інших», - сказав директор Державної установи «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Андрій Ребрина.

На зображенні може бути: 4 людини

Зарахування коштів заплановане на серпень цього року, реалізація та втілення проєктів – вересень-грудень 2024-го.

 

15 ПРОЄКТІВ-ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ «ЧАС ДІЯТИ, НЕСТРИМНІ!»

1 «Нестримні та незламні Деражнянці», Відділ освіти, молоді та спорту Деражнянської міської ради (м.Деражня, Хмельницька обл.)

2 «Зміцнення духу і тіла військових які перебувають на реабілітації», В/ч 7011 (м.Немирів, Вінницька обл.)

3 «Центр розвитку спорту ветеранів війни та адаптивного спорту», КП "Муніципальний спортивний клуб "Дніпро" (м.Черкаси, Черкаська обл.)

4 «Створення адаптивного ветеранського простору для занять фізичною культурою», Поворська сільська рада (с.Поворськ, Волинська обл.)

5 «Адаптивний спортивний простір», Білогірська дитячо-юнацька спортивна школа (смт.Білогір’я, Хмельницька обл.)

6 «Встановлення пересувного підйомника для безпечного плавання осіб на кріслах колісних у ФОК «СТАРТ», Фізкультурно-оздоровчий комплекс "Старт" (м.Новояворівськ, Львівська обл.)

7 «Миронівський простір здоров'я», Миронівська міська рада (м.Миронівка, Київська обл.)

8 «Спорт для всіх», Інститут розвитку Коломийської громади (м.Коломия, Івано-Франківська обл.)

9 «REHAB», Спортивний клуб «Росава» (с. Степанці, Черкаська обл.)

10 «#Здорові_спортивні_нестримні», Відділ освіти та спорту Бершадської міської ради (м.Бершадь, Вінницька обл)

11 «Спортивний клуб Нестримний Лев», Спортивний Клуб Invictus Lion (смт.Клавдієво-Тарасове, Київська обл.)

12 «Сила і воля: адаптивний спорт для незламних Героїв України», Виконавчий комітет Баришівської селищної ради (смт.Баришівка, Київська обл.)

13 «Створення адаптивного спортивного клубу», ГО "Ветеранська спільнота України "Серцевір" (м.Чернігів, Чернігівська обл.)

14 «Вільні та нескорені», КП Жмеринської міської ради «Спортивно - оздоровчий заклад «Юність» (м.Жмеринка, Вінницька обл.)

15 «Спорт - НЕЗЛАМНИХ, чия воля міцніша за тіло», КЗ "Тростянецький селищний центр фізичної культури і спорту" (смт.Тростянець, Вінницька обл.)

На зображенні може бути: 14 людей та текст

Довідково:

Конкурс соціальних ініціатив «Час діяти, Нестримні» реалізовують Благодійний фонд «МХП - Громаді», Благодійний фонд імені Федора Шпига  спільно з Державною установою «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» в  рамках проєкту «Активні парки» програми Президента України у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України.

Благодійний фонд «МХП–Громаді» – український благодійний фонд, який почав свою діяльність 2015 року. Його головна місія – комплексний розвиток громад, щоб там хотілося жити. Географія діяльності налічує 13 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії Фонд системно підтримує українських захисників та рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт та літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.

Державна установа «Всеукраїнський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» – головний реалізатор державної політики у сфері фізичної культури та масового спорту в Україні.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за донати, зібрані під час бізнес-форуму в Черкасах, придбали офтальмологічне обладнання для захисників (фото).