Днями керівники району відвідали комунальний заклад «Районний будинок культури» Канівської районної ради.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської районної державної адміністрації.
«Будинок культури має бути культурно-просвітницьким центром, який проводить просвітницьку діяльність з метою збагачення духовності населення, збереження нематеріальної культурної спадщини, основне завдання якого полягає у розвитку народної творчості та художньої самодіяльності, всебічному гармонійному розвитку особистості, задоволенні пізнавальних і духовних потреб населення, вдосконаленні організації відпочинку.
Завітавши до районного будинку культури, склалося враження, що до цього він перебував під впливом загарбників, а не господарів на власній землі.
На жаль, наразі ми не можемо цього сказати про КЗ «Районний будинок культури» Канівської районної ради. Заклад культури переживає не найкращі часи, має безліч проблем, зокрема й утримання будівлі в належному стані. Другий рік поспіль у закладі культури відсутнє опалення, скорочено кількість працівників та творчі колективи.
Однак головною проблемою є не загроза хронічної бідності чи відсутності фінансування. Більш загрозливою є відсутність ініціативи з боку керівництва закладу, відсутність інновацій, спрямованих на задоволення попиту громади у соціокультурних послугах. Марно говорити: «Ми робимо все, що можемо». Треба зробити те, що необхідно! А на сьогодні потрібно шукати різні форми співпраці із зацікавленими сторонами, вишукати можливості, аби повернути до життя осередок культурно-просвітницької діяльності району. Наприклад, це може бути:
- участь у різних грантах у галузі культури;
- співфінансування проектів за рахунок бюджетів усіх рівнів, зокрема спонсорів, меценатів, благодійників тощо;
- співпраця з м. Канів, адже у перспективі, можливо, заклад культури перейде у підпорядкування Канівській громаді;
- надання в оренду приміщень для громадських чи благодійних організацій за певну плату тощо.
Голова районної державної адміністрації зауважив, що при формуванні бюджету потрібно приділити належну уваги видаткам і на культуру. Як казав свого часу Вінстон Черчилль: «Якщо немає культури, то навіщо ми тоді воюємо?». Юрій Георгійович підсумував, що районному будинку культури бути, тільки об’єднавши зусилля, на основі співпраці, ми забезпечимо вирішення цього питань», - зазначено у повідомленні РДА.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Канівській РДА провели нараду із екологічних питань за участі заступника очільника Черкащини.
Яка культура- такий і будинок.
Ці стіни бачили народних артистів, популярні групи, тут виступали Мареничі, хори всіх шкіл Канева, цирковий гурток….
Тут проводили дискотеки для молоді, тут вирувало культурне життя міста….
А тепер лиш розруха: в головах виборців і їх правителів.
домовлятися з Ренькасом, щоб забирав в Канівську ОТГ це приміщення. Району де юре залишилось жити менше року, а де факто його вже не існує – це всім зрозуміло. Степанецька, Ліплявська, Таганчанська та Межиріццькі ОТГ живуть кожен своїм насиченим і змістовним культурним життям. Тому по розумному треба приміщення передати канівчанам, тому що воно знаходиться на території Канева. А оте – разом ми зробимо забудьте – і в кращі часи не зробили, а тепер і подавно. Спустіться на землю з небес (керівники району) і подбайте, щоб спільне майно територіальних громад дісталось громадам, а не попало в липкі руки бариг.
Ренькасу теж залишилося бути головою ОТГ не більше року.
У Канева уже есть дом культуры. Даже целых полтора. Эти гиганты советского размаха во многих городах стоят заколоченными.
Так вони ж не зупиняються – навіть нещодавно арабам пропонували прожект щодо будівлі у місті ще одного караван-сараю.
Відео на 2 хв. 25 секунді.
https://youtu.be/NHheFPy5bzQ
Судячи з усього, у Каневі є чимало талановитих так званих господарників, які такі сподіваються, що ДО КАНЕВА ПРИЛЕТЯТЬ ПРИБУЛЬЦІ ТА ВЛАШТУЮТЬ ТУТ СВОЮ ШТАБ-КВАРТИРУ – будуть віщати благу звістку по усьому світі.
Бо навіщо нам ще один сарай у місті ?! – іншого пояснення я знайти не можу.
***
На скільки повідомили поінформовані джерела з міністерства культури, що з Пеняком не продовжується контракт на посаді директора шевченківського національного заповідника (директора музею Т.Г.Шевченка). Заразтам перебувають документи Сергія Дубенця. Велика віроятність того, що саме він незабаром очолить дану посаду. Можливо він забажає взяти на баланс і районний будинок культури
Якщо Дубинець стане директором музею, це буде ганьба національного розміру .
Як би там не було, а споруда капітальна, її тільки потрібно довести до ладу. Головне в цей перехідний період щоб її не “прихватизував” якийсь ділок. А як використовувати це приміщення, то вже інше питання. До речі, є ще приміщення, які належать громаді району (сільхозуправління, будинок піонерів тощо). Що буде з ними? Може Розе пояснить громаді?
Культурою міста і району а також її фінансуванням і підтримкою повинна займатись держава Україна, тобто місцеві державники.
А поскільки державників немає, а є (ба)риги святелики і чижі, які піклуються тільки своїм карманом, то і належного фінансування та заохочення спонсорів (з Польщі та Німеччини) на користь громади не буде.
Баригам все рівно чим займаються діти та молодь. А з такою місцевою політикою- немає майбутнього у міста. Всі розумні діти виїжджають хто куди може, геть….
Бидлота в міськраді виписує собі щомісяця премії, а місцеві крутелики будують свої хибари та паркани по 3 метри заввишки на човновій станції.
Який там будинок культури?
А Заболотна скільки грошей на “Шевченківський” центр наколядувала? Щось нічого вже і не чути про “український Давоз”….
Козаче, взагалі то український Да”воз” – це у тебе на господастві(не зовсім законному), там же не один візок, ге ж бо. Та це так, до слова. А стосовно культурного дозвілля та приміщення районного БК, я тебе підтримую. Тільки досить усіх бидлом обзивати. Не витримаю, сам розумієш, писок є писок. Він же в тебе не жестяний.
Увесь їх Давоз полягав у тому, – щоб отримати держави та розпиляти між собою 200 млн.грн. – на той потворний мавзолей що у центрі міста Канів.
Коли вони зрозуміли, що не світить їм грошики отримати під цей прожект, то місцевий Давоз опинився на смітнику місцевої історії.
Серьоня, дивись, так у тебе, таки, іноді бувають просвітлення. Вірна думка. Вмієш, коли хочеш, або, коли стараєшся.