Днями керівники району відвідали комунальний заклад «Районний будинок культури» Канівської районної ради.

Про це повідомляє «Kanos»  із посиланням на інформацію Канівської районної державної адміністрації.

«Будинок культури має бути культурно-просвітницьким центром, який проводить просвітницьку діяльність з метою збагачення духовності населення, збереження нематеріальної культурної спадщини, основне завдання якого полягає у розвитку народної творчості та художньої самодіяльності, всебічному гармонійному розвитку особистості, задоволенні пізнавальних і духовних потреб населення, вдосконаленні організації відпочинку.

Завітавши до районного будинку культури, склалося враження, що до цього він перебував під впливом загарбників, а не господарів на власній землі.

На жаль, наразі ми не можемо цього сказати про КЗ «Районний будинок культури» Канівської районної ради. Заклад культури переживає не найкращі часи, має безліч проблем, зокрема й утримання будівлі в належному стані. Другий рік поспіль у закладі культури відсутнє опалення, скорочено кількість працівників та творчі колективи.

Однак головною проблемою є не загроза хронічної бідності чи відсутності фінансування. Більш загрозливою є відсутність ініціативи з боку керівництва закладу, відсутність інновацій, спрямованих на задоволення попиту громади у соціокультурних послугах. Марно говорити: «Ми робимо все, що можемо». Треба зробити те, що необхідно! А на сьогодні потрібно шукати різні форми співпраці із зацікавленими сторонами, вишукати можливості, аби повернути до життя осередок культурно-просвітницької діяльності району. Наприклад, це може бути:

- участь у різних грантах у галузі культури;

- співфінансування проектів за рахунок бюджетів усіх рівнів, зокрема спонсорів, меценатів, благодійників тощо;

- співпраця з м. Канів, адже у перспективі, можливо, заклад культури перейде у підпорядкування Канівській громаді;

- надання в оренду приміщень для громадських чи благодійних організацій за певну плату тощо.

Голова районної державної адміністрації зауважив, що при формуванні бюджету потрібно приділити належну уваги видаткам і на культуру. Як казав свого часу Вінстон Черчилль: «Якщо немає культури, то навіщо ми тоді воюємо?». Юрій Георгійович підсумував, що районному будинку культури бути, тільки об’єднавши зусилля, на основі співпраці, ми забезпечимо вирішення цього питань», - зазначено у повідомленні РДА.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Канівській РДА провели нараду із екологічних питань за участі заступника очільника Черкащини.