Минулої п'ятниці, 20-го січня, міський голова Канева Ігор Ренькас провів зустріч із головами Литвинецької, Яблунівської, Бобрицької і Пекарівської сільських рад, під час якої йшлося про перспективи утворення об’єднаної громади із центром у місті Каневі.
Про це інформує «Kanos» із посиланням на сайт міської ради.
Також участь в обговоренні взяли секретар Канівської міської ради Сергій Ткаченко, виконуючий обов’язки керуючого справами виконавчого комітету Володимир Святелик, депутат міської ради, голова постійної комісії міської ради з питань планування бюджету, фінансів, податків та підприємництва Володимир Коржов, директор Канівського КП «ЖЕК» Андрій Шацьких та заступник начальника управління економічного розвитку Олена Жорнова.
Як зауважив під час свого виступу Володимир Святелик, 22-го грудня міська рада прийняла рішення «Про реалізацію спільних проектів територіальних громад м. Канів та сільських громад Канівського району».
«Це налагодження співпраці між Каневом і сільськими радами без ухвалення рішення про об’єднання громад», - пояснив він, додавши, що це лише перші кроки, які в майбутньому, поступово приведуть до повноцінного і добровільного об’єднання територіальних громад.
Зокрема, першочерговим пунктом у договорі про співпрацю є реалізація та подання до Міністерства регіонального розвитку спільного проекту щодо придбання Канівському КП «ЖЕК» техніки й обладнання для збору та вивезення твердих побутових відходів, який може реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
По інформації директора КП «ЖЕК» Андрія Шацьких, єдине санкціоноване сміттєзвалище в Канівському районі, що розташоване на території Бобрицької сільської ради, проіснує ще максимум 10 років, а далі сміття не буде куди вивозити.
«Ми вже зараз проводимо роботи щодо впорядкування сміттєзвалища: придбали бульдозер, плануємо провести туди електропостачання, поставити ангар для сортування сміття. Потрібно ще придбати обладнання для його знищення. Невдовзі всі підуть шляхом знищення відходів. Треба йти на випередження і велика вірогідність, що кошти для цього ми отримаємо від державного фонду регіонального розвитку», - розповів комунальник.
Наголосив на актуальності питання впорядкування сміттєзвалищ і міський голова Ігор Ренькас.
«Львів уже всім нам показав приклад, як може бути. Тому треба вирішувати проблему вже сьогодні. Окрім того, не секрет, що в селах, взагалі сміттєзвалища несанкціоновані, і коли справа дійде до перевірок, то будуть величезні штрафи. А тому співпраця сільських рад із Каневом дає можливість налагодити роботу вивезення сміття і з сіл: встановити контейнери, придбати сміттєвоз… Також разом можна буде реалізовувати й інші спільні проекти», - констатував очільник міста.
Висловились на рахунок перспектив майбутнього об'єднання з районним центром і присутні сільські голови.
«Процес об’єднання давався нелегко. Були бажаючі, які хотіли об’єднатися із с. Степанці Канівського району. Але зрештою, люди зрозуміли, що об’єднання з Каневом – це логічний шлях розвитку, адже це районний центр, і це наші сусіди. Наразі вирішувати треба проблему з перевезеннями. Вірю, що все вдасться, адже від вулиці Бузницького в м. Канів до Яблунева - 10 км», - зауважила Яблунівський сільський голова Віктор Огородник.
А от голова Литвинецької сільської ради Галина Погребна розповіла, що якщо два роки тому громада села була за об’єднання з громадою села Степанці, то в 2016 році більшість селян змінили своє бачення розвитку й бажають об’єднатися з Каневом.
«Я сама вже давно є прихильницею об’єднання з районним центром. Адже вже зараз нас розділяє якихось 850 метрів. Та й в Каневі лікарня, базар, школи, в яких навчаються і наші діти, позашкільні навчальні заклади… На минулій сесії сільської ради ми ухвалили офіційне рішення відмовити Степанецькій сільській раді в об’єднанні територіальних громад. Наступний крок – прийняти рішення об’єднання з канівською міською громадою. Також потрібно укласти договір чи меморандум між сільською радою і Каневом, де буде вказано повний перелік наших вимог. Звичайно, це нормальні дороги, щоб ходили автобуси і не закрили школу», - відзначила вона.
Відтак, резюмуючи, міський голова Ігор Ренькас зауважив, що потрібно створювати спільну робочу групу, сідати і разом вирішувати, в якому напрямку працювати далі. «Ми відкриті до пропозицій», - констатував мер.