Рішення «Про демонтаж пам’ятного знаку на Соборній площі» ухвалили члени виконавчого комітету відповідно до звернення громадських організацій  «Фонд розвитку «Шевченків край», «Разом» та з метою прискорення українізації культурного середовища в історичній частині міста.

Про це повідомляє Kanos посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Мова йде про пам’ятний знак «Телеграма бідноти Канівського повіту до В.І.Леніна», розташований навпроти гімназії імені Івана Франка. Що буде на місці пам’ятного знаку на площі Соборній – вирішуватимуть після перемоги. Втім, вже зараз громадські організації мають готові проекти на конкурси грантів.

У Каневі з липня 2022 року працює робоча група з вивчення питання щодо проведення заходів дерусифікації та перейменування вулиць, провулків, майданів і скверів. Наразі члени робочої групи проводять опитування щодо перейменувань у місті https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf2ccLt1OzwaZwtlb5T7og4ikluTowJLs_mMvnUnMOG5E4oqg/viewform?usp=sf_link

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що робоча група надала пропозиції щодо зміни топонімічних назв у Каневі – до обговорення запрошують місцевих жителів.