У Черкаському районі зареєстровано другий в поточному році випадок захворювання на ботулізм.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Захворів 40-річний житель села Будище після вживання в’яленої риби – тарань з ікрою, виготовленої в домашніх умовах, якою його пригостив знайомий.

Симптоми отруєння у хворого з’явилися вже наступного дня: багаторазова блювота, загальна слабкість, порушення зору, сильний оперізуючий біль в епігастрії та підребер’ї, сухість у роті, запаморочення, відчуття важкості за грудиною.

За медичною допомогою чоловік звернувся лише на третій день після виникнення симптомів захворювання. Швидкою медичною допомогою 12 квітня потерпілого шпиталізували до комунального некомерційного підприємства «Черкаська міська інфекційна лікарня» Черкаської міської ради у стані середньої важкості з діагнозом «Ботулізм». Того ж дня чоловіку введено протиботулінічний гептавалентний антитоксин.

Наразі чоловік перебуває у лікарні у стані середньої важкості, отримує лікування згідно з клінічним протоколом.

Мікробіологічною лабораторією обласного центру контролю та профілактики хвороб проводиться дослідження крові хворого на ботулотоксин.

Ботулізм – дуже тяжке харчове отруєння, зумовлене споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини. Присутність ботулотоксину в харчових продуктах не змінює їх органолептичних властивостей.

При виникненні будь-яких симптомів ботулізму не зволікайте, не займайтеся самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи по допомогу медичних працівників.

Лікування ботулізму здійснюється лише протиботуліничною сироваткою, яка є єдиним ефективним засобом специфічного лікування, шанси вилікуватися без якої дуже низькі.

Більшість людей повністю одужує після лікування при вчасному зверненні за медичною допомогою, але параліч може поширитися на м’язи, які контролюють дихання, що може призвести до летального результату приблизно в 5-10% випадків.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що після вживання сушеної риби жінка захворіла на ботулізм на Черкащині.