30 ветеранів та людей з інвалідністю долучилися до тренувань з адаптивного спорту в Каневі, зокрема учасники стріляли з лука, грали в баскетбол на візках, каталися на хендбайку й метали ядро. 

Про це повідомляє Kanos із посиланням на власну інформацію.

Презентували програму спортивних тренувань для ветеранів та людей із обмеженими можливостями очільник «Спілки поранених військових України «Міцні 300» Андрій Кучер та керівниця Центру із взаємодії з військовими та ветеранами Діна Лисакова.

«Сьогодні ми презентуємо вам проєкт «Адаптативний спорт у громади», який ми плануємо зробити всеукраїнським. Я сам пройшов шлях від поранення до реабілітації, тому на особистому досвіді я знаю, які проблеми мають наші військові та ветерани, зокрема й у плані соціальної  адаптації.  

Тому ми переконані, що адаптивний спорт дозволяє людині з інвалідністю соціалізуватись з іншими та самоствердитись. А це дуже важлива складова реабілітації поранених військових у світі. Тому давайте разом будемо будувати Україну, у якій ветерани – це цінність держави», – зауважив  очільник ГО «Спілка поранених військових України «Міцні 300» Андрій Кучер.

Також ініціатор проєкту повідомив, що учасники заходу мають нагоду взяти участь у тренуваннях із чотирьох видів спорту - стрільби з лука, баскетболу на візках, їзді на хендбайку та метанні ядра. Окрім цього Андрій Кучер відзначив, що у тренуванні братимуть участь його побратими, чемпіони «Ігор Нескорених» Володимир Товкис та Вадим Мазніченко.

«Ми намагаємось комплексно підійти до питання підтримки військових та ветеранів, тому надаємо юридичний супровід та психологічну підтримку, допомагаємо вирішувати питання лікування та реабілітації та інші побутові питання, які виникають у процесі адаптації у мирному житті.

Цей захід – один із прикладів напрямків, які ми підтримуємо у межах програми «МХП Поруч». У цьому аспекті ми переконані, що варто більш локально розвивати такі проєкти, адже таким чином реабілітаційні послугами вдасться охопити більше військових і ветеранів. Для нас важливо, щоб кожен ветеран міг знайти себе, зокрема і в спорті», – відзначила керівниця Центру із взаємодії з військовими та ветеранами Діна Лисакова.

На зображенні може бути: 7 людей, люди грають у баскетбол, батут та текст

На зображенні може бути: 1 особа, грає в баскетбол та текст

На зображенні може бути: 2 людини, люди грають у баскетбол, телевізор та текст

На зображенні може бути: 11 людей

May be an image of 8 people, people playing basketball and scooter

Після лікування та першої фази відновлення особливо актуальною стає оздоровчо-рухова активність. Цей період є важливим для соціалізації та адаптації ветерана до життя в громаді.

«Ми прагнемо, щоб кожен ветеран, який повертається додому до своєї родини, на роботу, до громади — знайшов себе в цивільному житті та відчував підтримку. І якраз такі ветеранські тренування допомагають формувати ветеранську спільноту, створюють можливості для взаємодії, співпраці та взаємопідтримки між ветеранами та іншими жителями громади», – відзначила директорка БФ «МХП – Громаді» Тетяна Волочай.

Ініціатива впроваджується в межах програми підтримки військових, ветеранів та їхніх родин «МХП Поруч», за сприяння БФ «МХП – Громаді» та ГО «Спілка поранених військових України «Міцні 300». 

Надалі тренування з адаптивного спорту проходитимуть і в інших містах та селах країни. 

May be an image of 13 people and text

«МХП Поруч» — це індивідуальний супровід та комплексна підтримка військових, ветеранів, їхніх родин та тих, хто чекає близьких з війни. Програма спрямована на працівників та жителів громад, де присутні підприємства МХП. 

З 24 лютого 2022 понад 2 900 працівників МХП покинули офіси, виробництва і поля, щоб захищати нас на війні. Це більше 10% працівників з військовим досвідом. Тож компанія одна з перших в Україні почала забезпечувати комплексну та системну підтримку захисників та їхніх родин: юридичну, психологічну, лікування/реабілітацію, професійну перепідготовку та соціальну адаптацію. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що МХП – надійний тил, на який завжди можна розраховувати.