Відкриття школи іноземних мов «Yuliia Tryhub’s school», реалізація проєкту «Детейлінг самообслуговування» та закупівля обладнання для виготовлення натуральної косметики стало можливим для канівців завдяки перемозі у конкурсі бізнес-ідей «Роби своє».
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби МХП – Миронівська птахофабрика.
Відтак, завдяки перемозі у конкурсі бізнес-ідей «Роби своє», який проводиться Фондом «МХП – Громаді», у Каневі цьогоріч вдалося реалізувати такі проєкти:
- Школа іноземних мов «Yuliia Tryhub’s school»
Юлія – канівчанка, професійна викладачка англійської та німецької мови, має міжнародний сертифікат Goethe Zertifikat C1 з німецької мови, у різні роки була призеркою обласного відбору на Всеукраїнський конкурс «Учитель року» та входила в ТОП-50 Global Teacher Prize Ukraine. Окрім цього жінка вже давно допомагає дітям та дорослим освоїти мови, а своєю унікальною особливістю в роботі вважає авторський підхід, власні розробки та досягнення учнів.
Завдяки ж грантовій підтримці від МХП, Юлія змогла придбати обладнання для навчання: сучасний проектор та інтерактивну дошку, вартість яких становила майже 36 тис. грн. Власним коштом вона також закупила необхідні меблі.
Раніше жінка працювала здебільшого онлайн, наразі ж орендує простір та викладає мови в обох форматах – офлайн та онлайн, проводить як індивідуальне, так і групове навчання: «Зараз у мене навчаються до 20 клієнтів, але з відкриттям фізичної локації їх стане більше. У перспективі думаю залучити до співпраці ще одного викладача».
- «Детейлінг самообслуговування»
Детейлінг – це комплекс процедур, спрямованих на підтримку зовнішнього вигляду та інтер’єру салону автомобіля в гарному стані, у який входить хімчистка салону, полірування поверхонь, нанесення захисного покриття.
«Власну справу ми започаткували наприкінці 2021 року. Відкрили один бокс для самостійної мийки машин, потім облаштували ще один, а також встановили вуличний пилосос для зручності клієнтів, – поділилася Анна Охріменко. – Слідкуючи за тенденціями в нашій галузі, а також у спілкуванні з клієнтами з великих міст дізналися, що нині набуває популярності детейлінг самообслуговування. Це зручно й вигідно для клієнта, бо значно дешевше, аніж отримувати сервіс «під ключ». Водночас для нас - це гарна можливість для розвитку, адже в Каневі поки ця ніша не заповнена».
«Завдяки підтримці МХП ми відразу придбали увесь набір необхідного обладнання: потужний компресор, автомобільний пилосос, кілька шліфувальних машинок, торнадор, турбосушку та пароочисник. На це витратили 100 тис. грн грантових коштів. Ще стільки ж власних грошей інвестували в ремонт, підведення комунікацій та закупівлю автохімії й супутніх товарів», – зауважив Максим Охріменко.
- Виготовлення натуральної косметики
Олена – переселенка з Енергодару. Раніше працювала хіміком на Запорізькій АЕС, а після повномасштабного вторгнення переїхала з родиною до Канева.
«Виготовляти натуральну косметику та дарувати красу жінкам було моєю мрією. Займаюся цим вже 7 років, однак лише в Каневі я змогла створити власне виробництво. Наразі виробляю близько 80 видів продукції для догляду за обличчям, тілом та волоссям. Отримала сертифікат якості та реєструю власну торгову марку», – розповіла підприємиця Олена Собко.
Грантові кошти в розмірі 50 тис. грн жінка спрямувала на закупівлю необхідного обладнання: парового дистилятора для виготовлення гідролатів, сушарки для лабораторного посуду, мікрохвильової та духової печей, бактерицидного рециркулятора, а також стола-мийки та холодильника. Власну рівноцінну частку грошей інвестувала в придбання компонентів для створення косметики, пакувальні засоби, а також у сертифікацію.
Олена розповіла, що масштабування дозволить їй стартувати випуск нових лінійок косметики, збільшити продажі. Також у перспективі вона розглядає можливість розширити бізнес та створити команду.