Кабмін подав у Раду проєкт закону про засади адміністративно-територіального устрою України.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Прочерк».
Проєкт уточнить поняття адміністративно-територіальних одиниць в Україні. А також закріпить за урядом права утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж. За Кабміном залишиться право визначати, яка кількість жителів необхідно для того, щоб населений пункт вважався містом, чи в місті утворювалися райони.
Отже, щоб населений пункт називався містом, необхідно, щоб в ньому було не менше 20 тисяч жителів, які проживають переважно в спорудах компактної забудови, а також промислові і переробні підприємства, підприємства комунального господарства і розвинена соціальна комунальна і транспортна інфраструктура.
В результаті, згідно з визначенням міста на Черкащині залишаться містами лише Сміла, Умань, Золотоноша, Канів та Черкаси.
Повідомляється, якщо населений пункт з чисельністю не менше 5 тисяч жителів буде складатися з переважно садибної забудови, а також мати залізничні вузли, гідротехнічні та інші споруди, такий населений пункт може називатися селищем. Інші ж вважатимуться селами. Один або кілька населених пунктів можуть об’єднатися в громаду. А об’єднання громад із загальною кількістю не менше 150 тисяч жителів буде вважатися районом. Область буде складатися з районів.
У законопроєкті також хочуть закріпити порядок перейменування населених пунктів. Місцева рада повинна буде звернутися зі спеціальним поданням в Кабмін, той підготує проєкт рішення для Верховної Ради, а вона повинна буде проголосувати за нього. А ось для перейменування громад рішення Ради не буде потрібно, Кабмін зможе це зробити сам після звернення органів місцевого самоврядування.
Проєктом Закону також:
1) вводяться поняття: адміністративно-територіального устрою України, адміністративно-територіальної одиниці, населеного пункту та інші;
2) встановлюються: засади на яких будується адміністративно-територіальний устрій, органи, до повноважень яких належить розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою, порядок утворення та ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж, віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ, міст, найменування і перейменування населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць;
3) врегульовуються питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.
Проєктом Закону не визначається адміністративно-територіальний устрій (перелік адміністративно-територіальних одиниць) України, що повинно бути врегульовано Законом України «Про адміністративно-територіальний устрій».
Нагадаємо, одним із основних завдань Уряду є створення трирівневої системи адміністративно-територіального устрою: громада; район (повіт); область (регіон).
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що районний будинок культури опинився під загрозою існування.
“Проєкт”
Та взагалі, залишили би тільки Київ, та під назвою Кієвская русь здалися ху*лу.
Оно спеціалісти з Кацапстану на мюнхенській конференції вже і план підготували! :
…
Пункт 12.
“Запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію. Зазначається, що предметами цього діалогу мають стати питання історії, національної пам’яті, мови, ідентичності та меншин.”
То і план уряду якраз – в тему!
Це пі*дець…