З нагоди пам’ятної дати біля знаку захисникам України в центрі міста відбулися урочистості. 

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Покласти квіти та вшанувати новітніх героїв прибули ветерани АТО/ООС, члени громадських організацій міста, представники структурних підрозділів виконавчого комітету на чолі із секретарем Канівської міської ради Оксаною П’ятковою та заступником міського голови Галиною Москаленко, депутати, небайдужі жителі, а також представники підприємств і організацій громади та інші.

Хвилиною мовчання присутні згадали всіх, хто загинув, відстоюючи незалежність і цілісність нашої держави, а також тих, хто став невинною жертвою.

До присутніх на заході звернувся учасник АТО/ООС та нині активний тероборонівець Микола Порожній, який нагадав, що 286 жителів Канівської громади з перших днів 2014 року відправилися на фронт та приймали участь в антитерористичній операції на сході. Вісім з них, на жаль, загинули.

 «Україна після перемоги стане тією  чільною державою, з якої всі інші країни світу будуть брати приклад. Тож нехай рядки з Шевченкового заповіту: «І на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син і буде мати, і будуть люде на землі» стануть нашим планом максимум і мінімум», ˗ наголосила виконувачка обов’язків генерального директора Шевченківського національного заповідника Валентина Коваленко та подякувала усім, хто сотні років боровся за нашу державність і незалежність, а також продекламувала чуттєвий вірш про війну.

Головний спеціаліст Канівського відділу культури Констянтин Андрієнко також творчо поринув в історичний екскурс подій російсько-української війни, пов’язавши їх з Канівщиною. По завершенню мітингу усі присутні на хвилі патріотичного настрою проникливо виконали Державний Гімн та пісню «Ой у лузі червона калина».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що призовну кампанію на Черкащині призупинили, однак мобілізація триває.