Жителі і гості Канева мали можливість випробувати колективний інтелект та взяти участь у новій шаховій грі — «MASS CHESS».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію організаторів.

У грі взяли участь не тільки канівчани, що знаходяться на площі, а й онлайн-учасники з різних регіонів України. За допомогою мобільних телефонів або комп'ютерів кожен учасник робив свій хід. Найбільш популярний хід автоматично відтворювався на шаховій дошці. За кожен хід і збіг з колективним ходом учасникам нараховувалися бали. За пропущені ходи і час, витрачений на обдумування, бали знімалися.

Все відбувалося в спеціально розробленому шаховому додатку, а люди це повторювали на великий реальній шаховій дошці, тим самим створюючи шоу і інтригу для глядачів, і людей що проходили повз. Інтерес до цієї гри в Каневі особливо продемонстрували діти. Ніхто з них не очікував, що в шахи можна грати так цікаво і насичено. У заході взяли участь 59 осіб, з них 26 онлайн-гравців і 33 учасника на площі.

Призовий фонд складав 1000 грн. Його розділили між собою переможці, які посіли перші три місця:

  1. Олексій Григор'єв (м. Черкаси) — 500 грн;
  2. Дмитро (м. Рівне) — 300 грн;
  3. Сергій Мохуренко (м. Черкаси) — 200 грн.

За словами організаторів, новий формат гри і нова рейтингова система дозволять нам переглянути традиційні системи оцінки успіху гравців і створити нову рейтингову таблицю. Це дасть більше можливостей і мотивації грати в шахи.

Особлива вдячність партнерам заходу: «Епіцентр», «McLaut», «Таксі Канів 3-77-00», Канівській міській Адміністрації, Департаменту освіти та гуманітарної політики, Черкаській обласній федерації шахів за технічну підтримку і подарунки учасникам. Проект «MASS CHESS» є частиною великого проекту «Геосоціальні ігри».

Масові заходи планується провести в інших містах України, щоб в кінцевому результаті організувати матчі між містами, а потім країнами. Наступна великомасштабна гра очікується в День міста Черкас 15 вересня 2018 року.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що народними обрядами та яскравими забавами канівці святкували Івана Купала.