Місцева тероборона звинувачує канівську владу у придбанні неякісної амуніції для військових. Після першого прання форма змінила колір і зменшилася на кілька розмірів.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на матеріал із сайту Вікка.

Керівник канівського добровольчого військового формування Олександр Рябошлик ще в середині червня написав пост в мережі Фейсбук про те, що міська влада Канева закупила для його формування неякісну форму. Після першого прання одяг полиняв і ставна кілька розмірів менший.

«Я показую вам дві однакові форми: до прання і після прання. Це один і той самий розмір. Але одна із форм менша. І втратила колір», – зазначив він.

За словами Рябошлика, коли виявили брак, віднесли форму в міськвиконком, де засідала комісія. На зауваження військових, голова комісії (вона ж секретар Канівської міської ради) Оксана Пяткова сказала: «Носіть форму і не стірайте». Це вкрай обурило тероборонівців.

Вони звернулися у правоохоронні органи. Проте отримали відповідь, що «складу злочину не виявлено». Після чого написали заяву в СБУ в Черкаській області.  Браковані костюми зберігають у себе. Планують передати її правоохоронцям, як речовий доказ. Військові кажуть: влада хотіла одяг забрати і передати в ЗСУ. Але вони не дозволили.

«Як ми це можемо дозволити? Передавати браковану форму в ЗСУ на передову хлопцям?», – запитує Рябошлик.

Придбали форму за рахунок коштів, які надійшли на рахунок у якості благодійної допомоги від міст-побратимів.

За розпорядженням міського голови Канева Ігоря Ренькаса створили спеціальну комісію, яка мала б розпоряджатися коштами закордонних меценатів. До складу комісії увійшли 22 особи. Серед  них по кожному представнику від депутатських фракцій ради, члени виконкому, громадські активісти і члени добровольчого військового формування. Головою комісії призначили секретаря Канівської міської ради – Оксану Пяткову.

Закупили амуніцію за кошти міст-побратимів Канева. Кошти надходили на рахунки громадської організації та комунального підприємства. Після чого комісія приступає до розподілення фінансів. Рішення приймали більшістю від присутніх.

За словами канівських військових, перша партія амуніції була якісною. Комплект коштував – 1 500 гривень. А от друга партія виявилася дорожчою на 300 грн і менш якісною. Як пояснили чиновники, виробник використав іншу тканину. По факту ж форма виявилася бракована.

У канівській мерії говорить:  про ситуацію знають. На комісії вирішили підготувати претензію виробнику. Однак її ще не відправили. Хоча минуло вже більше місяця.

«На комісії підняли питання представники добровольчого формування питання, що форма неякісна І ми вирішили на комісії скласти претензію ПП «Посів» – постачальнику даної форми. Для цього треба повернення 38 комплектів, які є в наявності у добровольчому формуванні. Але вони її не повертають. Бо претензія пред’являється разом із товаром», – розповіла Оксана Пяткова, секретар Канівської міської ради.

Чиновники визнають: питання із поверненням коштів чи заміни браку повисло. Зізнаються, що готові передати браковані комплекти в армію. Навіть уже є бажаючі її взяти.

Хто лобіював інтереси фірми-виробника?

У Канівській мерії говорять, що постійно вели перемовини із представником фірми ПП «Посів». Власне, сама фірма з Черкас. Вона зареєстрована 17 років тому. Керівником і власником є – Сергій Поклонний.

Проте, як вдалося з'ясувати, канівська влада мала справу не із Сергієм Поклонним. А з Віталієм Бондаренком. Власне, сам Віталій є депутатом Черкаської районної ради. У 2020 році обирався від «Опозиційної платформи За Життя». Після повномасштабної війни сесії районної ради не відвідував.

У Черкасах він очолює спортивний клуб «Легіон» і є головою Федерації Кудо в Черкаській області.

Позиція військової адміністрації

За ситуацією у Каневі слідкують в районній військовій адміністрації. Про скандал дізналися із соцмереж. Пост у фейсбуці керівника тероборони про неякісну військову форму наробив галасу.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що розпочали розслідування ракетних ударів по цивільним об’єктам Черкащини (фото).