Обладнання було доставлено Канівській багатопрофільній лікарні за кошти державного бюджету через Державне підприємство «Медичні закупівлі України» як опорному закладу.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
За допомогою комп’ютерного томографа можна оглядати будь-яку частину тіла, але найчастіше його використовують при огляді таких частин тіла як: м'які тканини, таз, кров'яні судини; легені, мозок, живіт, кістки.
Обстеження на комп’ютерному томографі також є хорошим способом для діагностування будь-якого виду онкопухлин. КТ кісток дає чіткі знімки самих кісток, великих кровоносних судин, м'язів та нервів.
При КТ головного мозку знімок виходить досить чітким, що дозволяє лікареві краще оцінити стан хворого, поставити діагноз і спрогнозувати відповідне лікування, це стосується і інших органів тіла. Також досить часто можна попередити інсульт або оцінити небезпеку отриманих травм головного мозку.
До сьогодні в Каневі комп’ютерного томографа не було і хворим доводилося їхати для проведення такої діагностики до інших міст, зокрема, в Черкаси чи до Києва. Відтак, в цих закладах утворювалися величезні черги для проведення безкоштовного обстеження, що займало багато часу. Як вихід – пропонувалося пройти томографію платно, що коштує 1500 грн. і більше.
Відтепер їхати кудись далі жителям Канівської громади не потрібно. Комп’ютерний томограф є в Канівській лікарні.
«Наразі проводимо ремонт в кабінеті, де буде встановлено обладнання. Не менше місяця буде тривати монтаж самого КТ, а також проходитиме навчання персоналу. Очікуємо, що працювати томограф почне цього літа, не раніше», - відзначила головна лікарка Канівської багатопрофільної лікарні Віра Шапошник.
Обслуговувати комп’ютерний томограф буде 3 працівника.
«У січні ц.р. відповідні курси за кошти нашого закладу пройшла лікар-рентгенолог, завідувач відділенням променевої діагностики Світлана Голуб. У травні направляємо ще одного медика на ці курси. І пізніше ще одного», - зауважила Віра Шапошник.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі зросте вартість опалення, але лише для бюджетних установ та інших споживачів.
Обстеження комп’ютерним томографом проходив у 2000 році.
У Каневі перші мобільні телефони зявилися через 3 або 4-и роки.
Так що, з приводу того, що Канів має нарешті якісь шанси доторкнутися до всесвітньої цивілізації та технологій , МОЖНА ВЛАШТУВАТИ МАСОВІ ГУЛЯННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ЛІКАРНІ.
Правда, Труфанова ?!
Якщо Святелик офіційно анонсує ці масові гуляння на території лікарні, то беру на собі публічні зобов’язання – прийти з совковою лопатою – щоб млинці роздавати.
Дуже добре. Головне, щоб ще й спеціаліст був кваліфікований і взагалі буде супер. Тож навчання персоналу – це сьогодні головне для Шапошник і для нас, канівчан.
І потече свіжа копієчка тоненьким струмочком…
Томограф купили, а томографити не вміють. Щоб стати спеціалістом на томографі- треба на ньому років 5 під наглядом фахівця попрацювати.
Отож будуть тут робити знімки, і відправляти людей в Черкаси- щоб там розшифрували!
Тут – заплати, і там заплати! В два кінця….
Дайте премію головлікарші!
У Золотоноші вже давно працює.
https://zolotonosha.crl.net.ua/novini/u-zolotinskyj-tsrl-vidkryly-kabinet-de-provodyat-komp-yuternu-tomografiyu/