Державна установа «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» продовжує здійснювати моніторингові дослідження якості води поверхневих водойм акваторії пляжів, зокрема комунальних пляжів «Митницький», «Казбетський», «Соснівський-1» у Черкасах, міського пляжу у Ватутіному та 28 місць масового  відпочинку населення на водних об’єктах.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За результатами лабораторних досліджень зразків річкової води та піску, відібраних впродовж останнього тижня (27 червня – 1 липня),  не відповідали гігієнічним вимогам за мікробіологічними показниками (щодо кількості лактозопозитивної кишкової палички) чотири проби води в акваторії місць організованого відпочинку в Умані (став «Городецький»),  Жашкові (стави «Пляж», «Бурлацький»), смт Чорнобай (р. Ірклій), а також одна проба піску в місці організованого відпочинку в селі Червона Слобода (виявлено життєздатні яйця гельмінтів).

У пробах води річок Гнилий Тікич, Ірклій, Тясмин, Дніпро (місця організованого відпочинку у Звенигородці, смт Лисянка, смт Чорнобай, містах Сміла, Чигирин та Канів) виявлені культури НАГ-вібріонів І групи Хейберга, які можуть викликати захворювання на гострі кишкові інфекції.

У зв’язку з такою ситуацією на адресу  керівників  органів місцевого самоврядування, балансоутримувачам місць відпочинку на воді направлено листи з відповідними рекомендаціями  щодо попередження населення про небезпеку купання у зазначених місцях організованого відпочинку та здійснення інших профілактичних заходів.

Загалом, із початку року з акваторії пляжів та місць масового відпочинку на водоймах відібрано та досліджено 65 проб води за мікробіологічними показниками та 38 – за санітарно-хімічними показниками. Відхилення від гігієнічних нормативів реєструвались у 11 пробах за мікробіологічними показниками (перевищення кількості лактозопозитивної кишкової палички). Крім того, відібрано та досліджено 9 проб ґрунту (пісок) за паразитологічними та радіологічними показниками. З них у двох пробах виявлено відхилення від гігієнічних нормативів за паразитологічними показниками (наявність життєздатних яєць аскарид, цист лямблій). За радіологічними показниками відхилень не виявлено.

Черкаський обласний ЦКПХ продовжує моніторингові дослідження об’єктів середовища життєдіяльності (вода водойми, ґрунт, пісок) у місцях рекреаційного використання населення. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що спецслужби проводитимуть навчання на Черкащині – може бути гучно.