«Центр розвитку особистості «STEPHUB» - це грантовий проект, який було реалізовано за підтримки компанії «Байєр» Благодійною організацією «Благодійний фонд «МХП – Громаді» у межах конкурсу програми соціальних інвестицій «Україна – житниця майбутнього». БФ «МХП - Громаді» спрямував 50 000 грн, ще 50 000 грн надала Степанецька ОТГ, компанія «Байєр» виділила 200 000 грн.
Ідея створення «Центру розвитку особистості «STEPHUB» виникла під час участі вихованців Степанецького ліцею в програмі «Майстерня сільських ініціатив». Для того, щоб з’явився «STEPHUB», діти самі мали написати проєкт, знайти спонсорів, домовитися з громадою про фінансування робіт і самим також брати активну участь у всіх процесах перетворення сільської бібліотеки на простір розвитку особистості.
Згідно з проєктом, приміщення бібліотеки в Степанецькому будинку культури мали перетворити у вільний простір, що служитиме задля всебічного розвитку особистості, інтелектуального самовдосконалення та гуманізації способу життя молодого покоління. У рамках проєкту здійснено ремонт у двох кімнатах бібліотеки, пофарбовано стіни, замінено освітлення і проводку, встановлено захисні решітки на батареї, облицьовано плиткою вхідні та міжкімнатні двері, задекоровано стіну тощо. Також придбано три стаціонарні комп’ютери, мультимедійний проєктор, принтер, телевізор, акустичну систему та Wi-Fi роутер. Також для повноцінної діяльності простору «STEPHUB» сюди придбали мікрохвильову піч, холодильник та електрочайник.
Відтак, після проведення ремонтних робіт та облаштування простору нарешті «STEPHUB» готовий відкрити двері для своїх відвідувачів. Перерізати «червону стрічку» та привітати місцеву молодь із таким знаковим днем у Степанецький будинок культури завітали почесні гості.
«Ще вчора тут панувала тиша, але школярі із Степанецького ліцею своєю ідею запалили той вогник, щоб ми спільно із нашим донором підприємством «Байєр» та нашим надійним партнером благодійним фондом – «МХП-громаді» за підтримки громади реалізували цей проєкт. Нам вдалося вдихнути життя у місцевий будинок культури, аби молодь мала змогу у себе у рідному селі розвиватися та вдосконалюватися», - зазначив голова Степанецької ОТГ Олександр Яременко.
«Дуже рада насамперед за дітей. Поділюсь секретом – реалізація проєкту передбачалася в іншому місці, однак там не було такої співпраці дітей, вчителів, мешканців та керівництва громади. І поки там вирішувалися організаційні питання, ми побачили, що у Степанецькій громаді є така ініціативна молодь, яка доклала максимум зусиль до того, щоб хаб з’явився саме у Степанцях», - зауважила директор благодійного фонду «МХП - громаді» Тетяна Волочай.
Представник організації донора «Байєр» Наталія Цуман зазначила, що їх організація зосереджує свою увагу на тих проєктах, у яких є освітня мета. «Окрім цього дуже важливо, щоб реалізацію проєкту підтримувала сама громада. Для нас надзвичайно важливо, щоб у проєкті була зацікавлена насамперед сама громада. Бо без підтримки громади проєкт просто припинить своє існування», - резюмувала Наталія Цуман.
«Цим проєктом ви довели, що для вас не просто важливо взяти участь у «Майстерні сільських ініціатив», а виграти та реалізувати проєкт. Ви для нас є певним прикладом, адже діти самі брали активну у проведенні ремонтних робіт та облаштуванні центру. Ви є тією самою силою і драйвером розвитку громади. У мене до вас є дуже велике побажання – використовувати по максимуму свої можливості», - зазначила керівник відділу корпоративної соціальної відповідальності Вікторія Нагірняк.
Ініціатори проєкту Олександр Ткаченко, Максим Власенко та Дарина Яременко представили учасникам презентацію світлин із етапами створення центру, а після проведення урочистої частини для гостей заходу провели майстер клас із створення оберегу – янголу із паперу.
З усіх фото мені найбільше сподобались дві.
Там де комсомольський активіст Яша Прогнімак радісно задвигає черговий беззмістовний прожект і
там де, як у старі добрі часи, голова ОТГ перерізає чергову червону стрічку.
Неначе повернувся у часи своєї молодості: сільський клуб 20 років потому.